Ako vnímajú koronavírus známe osobnosti?

0
Ako vnímajú koronavírus známe osobnosti?

Ako prežívajú známe osobnosti koronavírus? Dávajú si pozor? Zdá sa, že väčšina kvôli tomu zavádza opatrenia a nasadzuje si rúško. A najčastejšie hashtagy sú #ruskoniejehanba a #ostavamdoma.

Dominika Cibulková

Dominika si vzhľadom na svoje tehotenstvo musí dávať ešte väčší pozor. A pristupuje k tomu zodpovedne. Takto sa s manželom vybrali venčiť psa. „Stay safe and stay home, naše zodpovedné venčenie a šup domov,“ píše Dominika na Instagrame.

https://www.instagram.com/p/B9rhlBYnkDj/

Zuzana Vačková

Herečka Zuzana Vačková kvôli koronavírusu zrušila zaplatenú dovolenku v Thajsku, kam mala pred mesiacom odletieť. Obávala sa, že sa nebude môcť vrátiť domov.

Na svojom profile píše: „Riadim sa odporúčaniami. Sedím doma, neopúšťam domácnosť. Vôbec. Ak by som musela ísť von, mám pripravené rúško. Aby bolo dobre, počítam s najhorším. Nepanikárim. Som zodpovedná. Prosím vás, vy, ktorí tento status čítate, buďte zodpovední. Noste vonku rúška, umývajte si často ruky, držte sa od ostatných minimálne 1,5 metra, snažte sa nechodiť von. Neberte túto situáciu na ľahkú váhu. Vydržíme možno mesiac, možno aj dlhšie. Čím budeme teraz disciplinovanejší, tým skôr sa zbavíme vírusu. A buďme k sebe ohľaduplní a láskaví.“

https://www.instagram.com/p/B9rzUPJJCYc/

Dara Rolins

Dara ešte pred pár dňami vystupovala na evente v Jasnej. A vsádza hlavne na zdravie pohyb.

„Hlavné je počúvať zdravý rozum, posilovať imunitu, cvičiť a jesť zdravo, teraz viac než inokedy. To, že sa od hlavy po päty vydezinfikujeme, nás odolnejšími neurobí. Viem, dostávate to zo všetkých strán, preto žiadne ďalšie múdra, len že na vás všetkých myslím:)“

Prečítajte si aj, čo hovorí o situácii v Taliansku herečka Antónia Lišková

https://www.instagram.com/p/B9mLq0HFDeV/

Kristína Tormová

Kristína Tormová, mama troch detí, sa riadi heslom #ruskoniejehanba. Ak nemá rúško, použije čokoľvek iné, aby si chránila ústa a nos.

„Nemám rúško. Zatiaľ takto. Potom hodiť hneď do pračky aspoň na 60 a vyžehliť poriadne. Treba mať zakryté ústa a aj nos!!! Lepšie ako nič. Viete prečo? Lebo neviete, či nie ste nákazliví. Nikdy to neviete. A tak treba chrániť tých naokolo. Človek je nákazlivý, aj keď nemá príznaky. Volá sa to inkubačná doba a teda vraj až 37 dní môže byť. Takže to, prosím, nepodceňujte. Preto budem v izolácií najviac ako viem, aj keď som sa nestretla s nikým, kto bol v Taliansku, či inej postihnutej krajine.
.
#ostavamdoma neznamená, že nemôžete ísť na prechádzku, či do obchodu. Choďte, samozrejme. Ale chráňte seba, aj ostatných. ??
Viete, tie videá a správy z Talianska nie sú hoax. Aj keď to tak pôsobí. Som v kontakte s mnohými priateľmi z Talianska a prosia nás, aby nám nedrbalo a aby sme nešli ich scenár. Teraz sa musíme zomknúť a ubrať z našich nárokov. A priať si: veľa zdravia všetkým.
Idem sa pokúsiť ušiť nám rúška. Dám vedieť výsledok. Vopred upozorňujem: nesmejte sa mi potom.

https://www.instagram.com/p/B9q_moIgVKu/

Viktor Vincze

Neočakávam, že ma respirátor stopercentne ochráni, ani že na mňa vírus skôr či neskôr nesadne. Pointou je šírenie nákazy SPOMALIŤ, aby sa zdravotníkom nenahrnuli do čakární naraz tisícky chorých a mohli nás tak liečiť postupne. Teraz môžeme ukázať, či vieme byť zodpovední. Lebo personálu už dochádzajú sily a predstavte si, čo tu bude, keď aj oni masovo ochorejú len preto, že my sme na to kašľali. Doslova.
.
Okrem toho je to aj príležitosť zistiť, ako vám smrdí z úst. Mňa už napríklad mátajú mdloby, aj bez vírus

https://www.instagram.com/p/B9oz7Vah4Lx/

Veronika Ostrihoňová

„Ďakujeme všetkým, ktorí sa starajú, aby sme my ostatní mohli ostať doma. Zdravotníčky, zdravotníci, všetci, čo testujú, hygienici, hygieničky, lekárnici, lekárničky, všetci, ktorých sa to týka a možno o nich ani nevieme… Ste hrdinky a hrdinovia (nielen) dnešných dní! My ostatní Vám to najlepšie oplatíme zodpovednosťou a ohľaduplnosťou. Posielame virtuálne objatia!
.
PS: Piatok večer doma na gauči..u nás rutina aj mimo pandémie:)“

https://www.instagram.com/p/B9rwF8vpzsA/

Monika Hilmerová

Herečka Monika Hilmerová k tomu tiež pristupuje zodpovedne:
Nosiť rúšku nie je hanba, ale zodpovednosť najmä k druhým. Keďže sa nedajú zohnať, odporúčam aspoň si nejakú ušiť, ktorú možno dezinfikovať. Buďme navzájom ohľaduplní, neohrozujme nezodpovedným konaním tých druhých a pomáhajme si. Vážim si všetkých, ktorí musia aj teraz chodiť do práce a riskovať, že budú nakazení, ďakujem aj všetkým lekárom, zdravotníckemu personálu, lekárnikom, predavačkám, policajtom a vôbec všetkým čo nemôžu mať homeoffice, ale aj všetkým, ktorí dodržujú prísne opatrenia, ktoré sú teraz nutné. Každá ťažká skúška a výnimočná udalosť preverí charaktery, tak vydolujme zo sŕdc a mozgu to najlepšie čo ľudstvo dokáže. Mám vás rada ľudia, zostaňte zdraví ❤“

https://www.instagram.com/p/B9t96argC0a/

žiadne príspevky na zobrazenie