Ako znížiť riziká mŕtveho uhlu pri šoférovaní?

0
Ako znížiť riziká mŕtveho uhlu pri šoférovaní?

Poznáte mrŕtvu zónu svojho auta? Vedeli ste, že je to niečo iné ako mŕtvy uhol? Lucia Solomon zo  spoločnosti SuperDRIVE, ktorá sa venuje bezpečnej jazde, a Zuzana Lieskovcová, dlhoročná navigátorka, sprevádzajú reláciou Akčne a bezpečne.

V tomto dieli sa dozviete niečo o mŕtvych uhloch vo vozidle a o mŕtvych zónach. Dámy sa budú rozprávať o rizikách, ktoré z toho vyplývajú a podelia sa s vami o užitočné rady, ako sa vyhnúť týmto rizikám.

Seriál Akčne a bezpečne vznikol v spolupráci s Peugeot Slovensko a SuperDRIVE.

Dámy testovali Peugeot 5008, najvyššie SUV z flotily Peugeot. „Má veľmi dobré vysoké sedenie a z vozidla je výborný výhľad,“ chváli auto pretekárka Zuzana Lieskovská.

„Ale môže to byť aj nevýhoda, lebo ak má vodič zle nastavené sedadlo, výhľad je dosť zlý,“ dodáva Lucia Solomon zo SuperDRIVE. Pozrite si, ako si správne nastaviť sedadlo.

Čo je mŕtvy uhol?

„Priestor, ktorý nevidíme očami, keď sa pozeráme z okna a nevidíme ho ani v spätnom zrkadle. Je to výsek, ktorý vodič nevidí,“ hovorí Lucia. Ako tomu zabrániť? „Všetko, čo nám v aute pomáha, si musíme správne nastaviť,“ dodáva.

„Musíme vidieť čo najviac priestoru a čo najmenej z auta,“ hovorí Zuzana Lieskovská. „Keď zmenšíme mŕtvy uhol, znížime riziko, ktoré z neho vyplýva,“ dopĺňa Lucia Solomon. „Ak zrazu nevidíme vozidlo, ktoré sme predtým videli, tak si vodič, ktorý rozmýšla, uvedomí, že je asi v mŕtvom uhle,“ dodáva.

Vo videu sa ešte dozviete:

  • Ako uvedomelo sledovať spätné zrkadlá.
  • Čo je najčastejší argument pri nehodách?
  • Aké asistenčné služby poskytuje vozidlo pri mŕtvych uhloch?
  • Aká je mŕtva zóna okolo auta?
  • Ako bezpečne cúva Zuzana?

 

žiadne príspevky na zobrazenie