Ako zostať krásna a vo forme, ak musíte čeliť karanténe

0
Ako zostať krásna a vo forme, ak musíte čeliť karanténe
zena bezi

Krása a štíhla postava nie sú dôležité len pre ženy, cítiť sa fit potrebujeme predsa všetci. Nakoniec je to tá najlepšia prevencia, ako posilniť vašu imunitu. Ako sa však udržať v tej najlepšej forme, ak musíte čeliť karanténnym obmedzeniam? Veľmi jednoducho a na základe niekoľkých dobrých tipov.

Práve s nimi rýchlo zistíte, že karanténa nie je dôvod na kilá navyše a depresie z uzavretých priestorov. Naopak, aj v takomto režime je možné docieliť, aby ste ostali svojim hodnotám verné.

Nevynechávajte cvičenie

Na úvod je potrebné poznamenať, že pravidelný športový tréning má dobrý vplyv na stav celého organizmu – posilňuje svaly, zlepšuje ich vytrvalosť, podporuje udržanie optimálnej hmotnosti a rozvíja kardiovaskulárny systém. Preto ak počas karantény, nemôžete cvičiť vo fitnescentre, robte naučené cviky doma. A ak vám chýba mentor, nájdite si nejaké dobré video na internete!

Športové aktivity pomáhajú produkovať jeden z najdôležitejších hormónov v našom tele – endorfín. Hormón radosti, ktorým znižujete riziko vzniku chorôb, ako je depresia alebo stav úzkosti, ktorých vplyvom si môžete navodiť ďalšie pridružené a nepríjemné ochorenia.

Prečítajte si rozhovor s Jankou Rybárovou, ktorá sa zameriava na zdravý životný štýl

Vybehnite na čerstvý vzduch

Pohyb na čerstvom vzduchu a s rúškom na tvári zatiaľ úplne obmedzený nie je. Ak budete pritom dodržiavať od ostatných odstup, nevytvárať zbytočne veľké skupiny ľudí a chrániť sa ako len viete, užiť si množstvo vitamínu D bude jednoduché.

Navyše, vitamín D je stavebnou zložkou nášho organizmu, pomocou ktorého môžete množeniu vírusov v našom tele predísť. Navyše je veľmi dôležitý pri aktivovaní kožných buniek vlasových folikulov, čím sa podporí rast zdravých vlasov.

Predsa len je ale ešte vonku miestami chladno, preto si na takýto výlet či pobyt na dvore nezabudnite obliecť teplú a pohodlnú dámsku mikinu.

Vetrajte miestnosti

Dôležitým odporúčaním lekárov je vetranie miestnosti a zvlhčenie vzduchu. To môžete robiť s bežným zvlhčovačom, alebo môžete použiť rozptyľovač arómy. Jeho výhodou je, že môžete doň pridávať oleje s upokojujúcim účinkom – napríklad citrónovej trávy alebo levandule. Aj takto viete naplniť miestnosť čerstvým a príjemným vzduchom.

Karanténa nie je len sociálna izolácia. Môže to byť útok na vašu fyzickú formu. Aby ste preto tieto následky minimalizovali, praktizujte aspoň naše dve odporúčania, ktoré vám umožnia zostať vo forme a cítiť sa lepšie – počas karantény, aj po nej.

žiadne príspevky na zobrazenie