Aký nábytok sa zíde mať v spálni? Oveľa viac, než len posteľ

0
Aký nábytok sa zíde mať v spálni? Oveľa viac, než len posteľ

Niekto by možno povedal, že so zariaďovaním spálne si netreba príliš lámať hlavu, veď sa do nej chodíme len vyspať, ale opak je pravdou. Je síce pravda, že spálňa nemá takú reprezentatívnu funkciu ako obývacia izba, prípadne kuchyňa, ale to ako sa v nej cítite vy, je taktiež veľmi dôležité.

Výber postele je prvoradý

Základom spálne je však pochopiteľne posteľ. Tú by ste pri zariaďovaní mali riešiť ako prvú a následne od nej odvíjať zvyšok miestnosti. Prvoradé je rozhodnúť sa pre správnu veľkosť postele. V ideálnych prípadoch by z každej strany postele mal byť priestor aspoň 90 cm, ale nie vždy je to kvôli rozmerom spálne možné dosiahnuť.

Ak kvôli menšej spálni máte problém dosiahnuť spomínaných 90 cm pri ideálnej veľkosti manželskej postele, ktorou je 180 x 200 cm, skúste predtým, ako sa rozhodnete pre užšiu posteľ, najskôr skúsiť spálňu navrhnúť tak, že posteľ bude v rohu miestnosti. Jeden z páru nebude mať úplne ideálny prístup k posteli, ale zachováte si maximálny komfort počas spánku.

Samozrejme, pri posteli netreba zabúdať na kvalitu matracu. Môžete mať tú najkvalitnejšiu z luxusných postelí, ale ak na ňu dáte nevhodný matrac, komfortný spánok bez negatívnych vplyvov nedosiahnete.

Ak máte priestor, môžete mať v spálni aj veľa úložného priestoru, či dokonca toaletný stolík

A čo ďalší nábytok v spálni? Praktické sú nočné stolíky, ktoré poslúžia ako odkladací priestor prakticky na čokoľvek od budíka (alebo skôr smartfónu), cez pohár vody až po knihu alebo časopis, ktorý čítate pred spaním.

Veľkosť nočného stolíka, prípadne počet políc, či zásuviek závisí teda od toho, na čo všetko chcete nočný stolík používať. A nezabudnite počítať aj s priestorom pre stolnú lampu. Hlavne ak sa vám páčia mohutnejšie dizajnové stolné lampy.

V neposlednom rade tu máme dodatočný nábytok, ktorý môžete umiestniť do spálne ak na to máte priestor. Ide hlavne o úložný priestor pre oblečenie v podobe praktickej komody alebo kľudne aj veľkej šatníkovej skrine. Dámy určite ocenia aj toaletný stolík.

Avšak čokoľvek, čo v spáli nespadá do spánkovej zóny, je v prvom rade závislé od priestoru, ktorý máte. Radšej niektoré prvky vynechajte ako by ste silou mocou chceli do spálne dostať všetko a potom sa v nej cítiť stiesnene.

Zdroj obrázka:

Autor: JP 3D / Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu