Andrea z blogu Zápisník zubárky: Po vlastnej skúsenosti dbám na to, aby sa pacienti u mňa cítili pohodlne

0
Andrea z blogu Zápisník zubárky: Po vlastnej skúsenosti dbám na to, aby sa pacienti u mňa cítili pohodlne
Andrea z blogu Zápisník zubárky.

Andrea Hrubá je zubná lekárka, ktorá sa venuje deťom aj dospelým. Aj napriek tomu, že príspevky nenahrádzajú návštevu odborníka, Andrea sa snaží svojim followerom vždy jednoducho a ľahko priblížiť svoju prácu aj to, ako by sa mali k svojmu chrupu správať.

Vďaka jej odbornému aj edukatívnemu prístupu sme sa rozhodli, že ju zapojíme do nášho nového seriálu, ktorý sa volá „Známa neznáma“. V ňom kladieme slovenským blogerkám rovnaké otázky, no zakaždým sa dočkáme iných, jedinečných odpovedí a názorov:

Ako si sa dostala k blogovaniu?

Ešte počas štúdia na lekárskej fakulte sa mi stávalo, že pri vyhľadávaní informácií o zuboch som natrafila aj na rôzne mýty. Preto vznikla myšlienka blogu priamo od zubnej lekárky a s pomocou môjho partnera sme založili Instagram, Facebook a vlastný web www.zapisnikzubarky.sk, kde vyvraciam zaužívané mýty o zuboch.

Využívaš blog aj sociálne siete? Čo preferuješ a prečo?

Pri projekte Záspiník zubárky využívam najmä Instagram, Facebook a vlastný web. Pri sociálnych sieťach mám väčšiu interakciu s ľuďmi. Naopak, na blogu sa nachádzajú rozsiahle články, kde problematiku rozoberám podrobnejšie. Blog a sociálne siete idú ruka v ruke.

Pridajte sa na náš webinár zdarma:

1. návšteva u zubára od začiatku do konca – webinár ZDARMA

Čomu sa v rámci blogovania venuješ najradšej?

Rada píšem o prevencii, pretože správna prevencia je najdôležitejším aspektom v otázke starostlivosti o zuby. Pokiaľ sa budete o zuby starať správne, predídete mnohým problémom.

Je podľa teba nutné mať Instagram?

Instagram je sociálna sieť, ktorú využíva množstvo ľudí. Mojím cieľom je vzdelávať čo najväčšie množstvo ľudí, preto si myslím, že v tom, čo robím, je Instagram nevyhnutnosťou.

Pozrite si aj: Dominika z blogu Karimatka: Vraj sa dá žiť plnohodnotne aj bez Instagramu, ale teraz je to najlepšia platforma

Aké otázky v rozhovoroch nemáš rada?

Neexistuje zlá otázka, existuje len nevhodná odpoveď.

O akých témach sa v súčasnosti hovorí málo, no sú podľa teba dôležité?

Myslím si, že by sa malo viac hovoriť o psychickom zdraví a nemalo by to byť tabu. Najmä teraz v období pandémie je dôležité byť psychicky v poriadku, aj keď pre mnohých ľudí je to náročné. Človek by sa nemal báť požiadať o pomoc, pokiaľ ho niečo trápi. To isté platí aj pri zuboch, nemali by sme sa báť vyhľadať pomoc.

https://www.instagram.com/p/CM5BENaHuN9/

Aký je tvoj time management? Čo by si na ňom zmenila?

Môj deň je veľmi akčný. Každý pracovný deň som v ambulancii, okrem toho sa popri práci venujem projektu Zápisník zubárky. S partnerom radi spolu varíme a športujeme. Časovo usporiadať všetky aktivity je náročné, nie však nemožné. Môj partner je skvelý plánovač a v mnohom ma inšpiruje.

Prečítajte si: Blogerka Lucididit o svojej práci: Bloger bez Instagramu je ako modelka bez booku

Čo o tebe vie len málo ľudí?

Ako dieťa som sa po negatívnom zážitku dlhú dobu bála zubárov. Stále som na to nezabudla a o to viac dbám na to, aby sa malí aj veľkí pacienti cítili u mňa v kresle pohodlne.

Ktorý svoj blog/post na sociálnych sieťach považuješ za najlepší, resp. si naň najviac hrdá?

Za každým jedným príspevkom je kopec práce. Najviac sa mi páči príspevok, ktorý je nazvaný „Príbeh z ambulancie“. Je o tom, ako sa z mojej malej ustráchanej pacientky stalo dieťa, ktoré sa do ambulancie teší. Vidieť takýto pokrok je pre mňa ako lekárku úžasné.

https://www.instagram.com/p/CNiOp8sr3wi/

Aký bloger ťa inšpiruje?

Inšpirujú ma všetky lekárske profily na Instagrame. Rada čítam ich odborné príspevky a všetkým odporúčam, aby sledovali aj nejaký vzdelávací profil. Dozviete sa kopec zaujímavostí.

Aké témy ťa najviac zaujímajú?

Zaujímajú ma všetky témy, o ktorých sa dá dlho rozprávať. Počas dlhých rozhovor sa človek môže naučiť niečo nové, čo ďalej zúžitkuje. Okrem zubárskych tém je to najmä ekológia.

Ktoré 3 profily by si odporúčala sledovať našim čitateľkám?

Jednoznačne ocami_farmacie, ktorý sa venuje aktuálnej koronavírusovej situácii.

https://www.instagram.com/p/CNp9esmLSoe/

Druhý profil je viktorvince, v mnohom ma jeho ekologický prístup inšpiruje a veľa ma naučil.

https://www.instagram.com/p/COLMtbgBJyI/

A do tretice lekárka skinofkiddo, ktorá sa venuje detskej dermatológii.

https://www.instagram.com/p/CLHlY28r3sG/

Čo by si poradila svojmu o 10 rokov mladšiemu ja?

Aby nestrácalo čas s nepodstatnými vecami a sústredilo sa na to, čo ho baví a posúva vpred.

Akú ďalšiu blogerku navrhuješ do série rozhovorov „Známa neznáma“ a prečo?

Doktorku MUDr. Petru Kňažekovú, ktorá na Instagrame vystupuje pod prezývkou doktorkou.z.lasky. Je to mladá inšpiratívna dermatologička, ktorá má vždy v zásobe zaujímavý príspevok.

https://www.instagram.com/p/COA_6nErTQe/

Zaujíma vás táto téma? Pridajte sa na naše webináre

Ako ošetriť úrazy u detí rýchlo a jednoducho – webinár ZDARMA

žiadne príspevky na zobrazenie