Andrej Danko sa chce naďalej uchádzať o pozíciu predsedu NR SR. Verí, že v koalícii dosiahnu kompromis

0
Andrej Danko sa chce naďalej uchádzať o pozíciu predsedu NR SR. Verí, že v koalícii dosiahnu kompromis

29.6.2024 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) sa chce naďalej uchádzať o pozíciu predsedu NR SR. Podpredseda parlamentu Andrej Danko to uviedol v sobotnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

„Predseda Hlasu sa stal prezidentom a nastala nevyvážená situácia. Sme dosť skúsení politici, aby sme si v lete sadli a dohodli si,“ poznamenal s tým, že Hlas-SD má v mnohých veciach silnejšie pozície ako napríklad Smer-SD. „Politický dlh tu je a my nájdeme kompromisy,“ doplnil.

Podľa Danka je najdôležitejšie, aby sa prezident Pellegrini porozprával s premiérom SR Robertom Ficom a našiel sa v otázke predsedu NR SR kompromis. „Pre mňa je momentálne dôležité, že prijímanie zákonov funguje. Všetky zákony sa prijali,“ dodal.

Dankov oponent – predseda poslaneckého klubu PS Martin Dubéci skritizoval prístup vládnej koalície a uviedol, že neriešia otázky ľudí, ale už tri mesiace sa nedokážu dohodnúť na novom predsedovi NR SR.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Premiér Slovenskej republiky, Prezident SR, Sobotné dialógy
Zdroj: SITA.sk – Andrej Danko sa chce naďalej uchádzať o pozíciu predsedu NR SR. Verí, že v koalícii dosiahnu kompromis © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie