Umelec Banksy si uctil zdravotníkov v nemocnici, vytvoril pre nich úžasné dielo

0
Umelec Banksy si uctil zdravotníkov v nemocnici, vytvoril pre nich úžasné dielo

Známy umelec, ktorý i naďalej tají svoju identitu, opäť tvoril. V nemocnici v Southamptone vytvoril úžasné dielo, ktorým vzdal poctu zdravotníkom z prvej línie.

V nemocnici v meste Southampton visí nové dielo britského streetartového umelca Banksyho, ktorým si uctil zdravotníckych pracovníkov. Zarámovaný čierno-biely obraz s názvom Game Changer zobrazuje malého chlapca, ktorý sedí na zemi a hrá sa s bábkou superhrdinky s podobou zdravotnej sestry. Batman a Spiderman ležia vedľa odhodení v smetnom koši.

Prečítajte si aj článok: Aká je najkrajšia kniha Slovenska?

Bábka sestričky má vejúci pláštik aj tvárovú masku a na zdravotníckom odeve červený kríž, ktorý je jediným farebným miestom na obraze. Dielo sa nachádza na chodbe Southampton General Hospital v južnom Anglicku. Umelec zanechal pre personál nemocnice aj odkaz.

“Vďaka za všetko, čo robíte. Dúfam, že toto (obraz) vám to tu trochu rozveselí, hoci je len čierno-biely,“ napísal Banksy.

Pozrite si aj náš rozhovor: Viktória Pikovská: Každý deň sa musíte stať profesionálom na niečo iné

Zdravotnícki predstavitelia uviedli, že je to “veľká morálna podpora“ pre každého v nemocnici, v ktorej podľahli novému koronavírusu už najmenej dvaja zamestnanci. Dielo pôjde neskôr do dražby a zisk poputuje britskému zdravotníctvu.

Zdroj: Webnoviny.sk

žiadne príspevky na zobrazenie