Blogerka s krivkami Drew’s beauty: V živote čelíme oveľa väčším problémom, než koľko roliek sa nám robí na bruchu

0
Blogerka s krivkami Drew’s beauty: V živote čelíme oveľa väčším problémom, než koľko roliek sa nám robí na bruchu

Ruku na srdce, nestáli ste niekedy pred zrkadlom, nenáklaňali hlavu z jednej strany na druhú a nedumali nad tým, čo by sa dalo na vás “vylepšiť”? Menší nos, väčšie prsia, plochšie brucho či lepšie tvarovaný zadok? Z času na čas podobné myšlienky prídu na každú z nás a je to úplne normálne, dôležité je sa s nimi popasovať a s hrdo vztýčenou hlavou ísť ďalej. Blogerka s krivkami vám dá návod.

Každá sme jedinečná, krásna a výnimočná a buďme k sebe úprimné, na šírke našich stehien ani tvare zadnej časti tela nikomu v skutočnosti nezáleží. Krásna a šikovná beauty blogerka, youtuberka a zároveň plus-size modelka vystupujúca pod menom Drew’s beauty nám v rozhovore prezradila, aké boli jej začiatky s plus-size modelingom, ako prekonala túžbu zmeniť svoj výzor a ako sa začala mať rada presne taká, aká je, aj s menšími nedokonalosťami či “odchýlkami”. Pretože, v konečnom dôsledku, kto určuje, čo je dokonalosť?

Prečo si sa rozhodla stať plus size modelkou?

Fotím asi od svojich 16-tich a ľudia mi vždy vraveli, že som veľmi fotogenická a pred objektívom ma to vždy bavilo, lenže pre štandardné agentúry som nízka a veľká. Preto spadám do kategórie plus size.

Bola si odjakživa so svojím typom postavy stotožnená alebo boli chvíle, kedy si sa snažila „zmeniť“?

V podstate to začalo už na základnej škole. Pričom, keď si spätne pozriem svoje fotky, nebola som tučná, no vďaka postave typu hruška som vždy mala boky, zadok a trošku bruško. Už aj to stačilo na posmešky a túžbu byť super štíhla ako ostatné spolužiačky. Neskôr začalo obdobie diétovania a počas a po strednej som skúsila snáď všetko. Cez delenú stravu, dukanovu diétu či Mačingovú.

Si dnes so sebou 100% spokojná alebo prídu z času na čas chvíle, keď sa „nemáš rada“ a necítiš sa dobre vo svojej koži? Čo ti vtedy pomáha zbaviť sa týchto pocitov a myšlienok?

Moje telo ani zďaleka nie je dokonalé, či také, aké by som ho chcela mať (ploché bruško hehe). Avšak, už ma to netrápi ako kedysi, každý deň musím čeliť úplne iným problémom, než koľko roliek na bruchu sa mi robí (smiech). Snažím sa však zaradiť do režimu pravidelný pohyb, keďže mám sedavú prácu. A samozrejme, mám vyváženú stravu a trošku som si zmenila stravovací režim, v akom som fungovala dlhé roky, ktorý v rovnici príjem = výdaj nefungoval dobre.

Čo máš na sebe najradšej?

Plné pery a štíhle ruky.

A s ktorou partiou si naopak bojovala najdlhšie, kým si ju „prijala“?

Rozhodne brucho.

Stretla si sa niekedy s názorom okolia, že by si mala schudnúť? Ako si na to reagovala?

Ešte počas základnej a strednej a reagovala som, ako inak – diétami.

V čom podľa teba spočíva skutočná krása ženy?

Ak je so sebou vyrovnaná, je pokorná a nespráva sa na verejnosti grobiansky.

Si aktívna na viacerých sociálnych sieťach, aký máš názor na tento „virtuálny svet“? Cítiš sa v ňom komfortne? Nemáš pocit, že práve kvôli nemu čelíme neustálemu hodnoteniu, posudzovaniu, porovnávaniu či ohováraniu?

Keď si pozriem fotky niektorých svojich kolegýň, žasnem, ako vedia narábať s fotografiou a dizajnom. Potom si pozriem svoje výstupy na sociálnych sieťach a musím sa smiať, že sa na niečo hrám, že nikdy nedosiahnem takú úroveň ako ony. Lenže… toto je presne ono, tá honba za dokonalosťou, rovnaký filter na všetkých fotkách, dokonalá póza. Niekomu to vyhovuje sledovať ideály, niekto chce vidieť realitu. Ja viem, že moje fotky nikdy nebudú vyšperkované do dokonalosti a občas robím fotky bez makeupu, v plavkách, s celulitídou aby ľudia videli, že som skutočná.

Ako sa dá podľa teba vybudovať zdravé sebavedomie?

Neviem, či je na to recept. Mne k tomu pomohlo mnoho skutočností a určite aj vek. Roky mi utekajú a nechcem sa o 10 rokov neskôr spamätať, že som pol života prežila vo výčitkách, že mám 3 rolky na bruchu. Nikoho to predsa nezaujíma a mňa by to len brzdilo v užívaní si života ?

Nemáš problém uverejniť na sociálne siete fotky v spodnej bielizni alebo v plavkách?

Keďže som skúšala modeling, kde sa bežne fotia kolekcie prádla či plaviek, s týmto problém nemám.

Stretávaš sa aj s negatívnou kritikou na svoj výzor? Ako na ňu reaguješ? A kritizujú skôr muži či ženy?

Raz za čas niečo príde, ale veľmi to neriešim a často to ignorujem. Viac ma nahnevá, akým spôsobom niekto napíše kritiku. Všetko sa dá napísať slušne a normálne a keď je niekto hulvát, vie ma to vytočiť :D Na mojich sociálnych sieťach kritizujú isto viac ženy, celkovo mám mužských fanúšikov menej. Ale pod rôznymi článkami o plus size modelkách, kde sa vyskytla aj moja osoba, hlavná kritika v diskusiách pochádzala od mužov.

Keď fotíš v rámci spolupráce kúsky z určitej kolekcie, nezvykneš podvedome hodnotiť, ako v daných kúskoch vyzeráš, prípadne úplne odmietnuť niečo odprezentovať, lebo ti to jednoducho nesedí a zvýrazňuje tvoje „kritické partie“?

Samozrejme, no nekritizujem podvedome, ale v článku, vo videu či na instagramových príbehoch to aj poviem. Dokonca mi za to aj jeden klient raz poďakoval, že pekne úprimne hodnotím ich oblečenie.

Snažíš sa pri obliekaní svoje kritické partie skryť/potlačiť alebo naopak na ne hrdo poukazuješ?

Záleží od nálady. Ak sa na to cítim, dám sa do obtiahnutých strihov. Keď sa chcem cítiť pohodlne, zvolím voľné oblečenie v spodných partiách, ktoré sú moje kritické.

Čo ťa naučilo nebáť sa ukázať aj svoje „nedostatky“ ?

Plus size modeling. Oblasť, kde je žiadané ukázať sa taká, aká som. A taktiež ďakovné správy od žien, že im moje fotky dvíhajú sebavedomie.

V dnešnej dobe, keď je nepísaným pravidlom heslo „čím chudšia, tým lepšia“, si si vybudovala meno na prezentovaní kriviek a postavy typu „krv a mlieko“. Čo alebo kto je tvojou najväčšou podporou pri zotrvaní v tom, čo robíš a nepodľahnutí tlaku okolia?

Myslím, že v dnešnej dobe je v kurze postava typ hrušky a presýpacie hodiny, ktoré preslávila Kim Kardashian. Ja neviem, nevnímam tlak okolia na to, aby som schudla alebo sa zmenila a pokiaľ by som to sama nechcela, nikdy by som to kvôli iným nerobila.

Viaceré svetové značky vo svojich kampaniach začínajú poukazovať na krásu ženskej rôznorodosti, či už v type postavy, veku alebo farbe pleti. Myslíš si, že je šanca prestaviť myslenie a názor spoločnosti a naučiť ich nehodnotiť a neškatuľkovať ľudí podľa toho, ako vyzerajú?

Je to úžasná správa a zmena v marketingových stratégiach značiek. Avšak, treba dávať pozor na to, aby sa veci nezačali zvrhávať. Ľudia totiž môžu začať očierňovať značky, ktoré nebudú voči všetkým korektné. Podľa mňa to totiž ani nie je možné, aby v každej kampani bola zastúpená modelka každej rasy a veľkosti. Som za diverzitu, ale všetkého s mierou.

Čím je to podľa teba spôsobené, že práve štíhlosť sa označuje za symbol krásy a dokonalosti?

Trendy vždy nastavujú dizajnéri a štylisti. Dizajnuje a štylizuje sa najjednoduchšie štíhla postava. A keď je ľuďom všade pretláčaná táto postava, je braná za ideál krásy. Ide to od požiadaviek na výzor hollywoodskych herečiek cez modelky Victoria Secret až po Miss.

Z čoho podľa teba pramenia prehnané nároky na výzor žien? Môže za to spoločnosť alebo si za to sčasti môžeme aj samy?

Spoločnosť ale tvoríme my, nie? ? Uvediem iba príklad, kedy sa v jednej našej Miss objavila slečna s konfekciou 40. Časť ľudí tlieskalo a chcelo vidieť viac normálnych žien v súťaži krásy. Druhá časť ľudí ju zatracovalo a povedalo: „takto Misska nemá vyzerať.“ Pre niekoho funguje mať ideály a pozerať sa na dokonalú krásu, niekto je spokojnejší s realitou.

Čo by si odkázala ženám a dievčatám, ktoré bojujú s nedostatkom sebalásky a spokojnosťou vo vlastnom tele?

Že zdravie máme len jedno. Psychicky nemá zmysel sa pol života týrať a neužívať si to, že máme dve nohy a dve ruky, sluch a zrak. Je to klišé, no jestvujú ľudia, ktorí sú na tom horšie a život nám poskytuje toľko možností na realizáciu, je škoda to nevyužiť. Nájdite si to, čo vás napĺňa, čo vás baví a užívajte si to ?

Ak vám záleží na zdraví, príďte aj na našu konferenciu Pre zdravie ženy v Košiciach

 

žiadne príspevky na zobrazenie