NAČÍTAVAM

Type to search

BLOG HUDBA MAGAZÍN

Bondovky v opere: Celeste Buckingham žiarila aj vďaka diamantom

Martina Beňová
Share

Uplynulý víkend zažila Bratislava po prvýkrát predstavenia Bondovky v opere v Slovenskom národnom divadle netradične už v auguste.

Na tento unikátny dvojdňový bondovský maratón riaditeľ Opery SND Rastislav Štúr pripravil koncert filmovej hudby z tvorby oscarového skladateľa Johna Barryho.

Zaslúžený niekoľko minútový standing ovation od vyše 1500 divákov si Celeste BuckinghamMartin Madej pod taktovkou dirigenta Opery SND Martina Leginusa naplno vychutnali.

„Vždy som bola fanúšikom bondoviek a možnosť koncertovať so 100 členným orchestrom a zažiť túto atmosféru bolo pre mňa veľkou výzvou, ktorú som si však naplno užila. Atmosféra a reakcie publika, ktoré sme ako muzikanti na javisku mali možnosť zažiť sú neopísateľné..,” prezradila Celeste Buckingham po predstavení.

Diváci mali možnosť vypočuť si pätnásť ikonických piesní z filmov James Bond, ktoré poznáme v interpretácii takých velikánov ako Louis Armstrong, Tom Jones, Paul McCartney, Nancy Sinatra, Adele, alebo Sam Smith.

Pieseň Writing´s On The Wall získala cenu Oscar od Americkej filmovej akadémie, počas tohto večera ju mali diváci možnosť počuť v podaní Martina Madeja.

Dych vyrážajúca interpretácia slávnej piesne Golden Eye od vynikajúcej Tiny Turner v podaní Celeste Buckingham si zaslúžila aj prídavok po skončení predstavenia.

K tomuto repertoáru neodmysliteľne patrila aj pieseň „Diamonds Are Forever”, ktorú Celeste zaspievala v sobotný večer so šperkami, ktoré boli zdobené viac než 2000 diamantmi v celkovej hodnote presahujúcej 150-tisíc eur.

Drahé šperky, ale aj pôvabné bond girls mali možnosť diváci vidieť aj v showroome ALO diamonds, ktorý bol rovnako ako bondovský Aston Martin DBS súčasťou foyer SND.

Prečítajte si aj článok o slávnom fotografovi Petrovi Lindberghovi

So speváčkou Celeste Buckingham dlhodobo spolupracuje talentovaná slovenská dizajnérka Michaela Ľuptáková, ktorá vytvorila dva modely šiat špeciálne na tieto predstavenia.

Bondovskú atmosféru a honosnosť šiat a celého večera však naplno podčiarkli diamantové šperky v bielom a žltom zlate. Hodiny príprav a konzultácií ohľadom šperkov s návrhárkou šiat vytvorili estetický zážitok, aký je na doskách opery Slovenského národného divadla vidieť málokedy.

„Touto cestou by som sa chcela poďakovať Miške Ľuptákovej za krásne šaty a ALO diamonds za ikonické diamantové šperky, ktoré celý večer ešte viac umocnili,” povedala na margo svojho stylingu speváčka.

Neopakovateľný večer na červenom koberci si nenechali ujsť ani mnohé známe tváre ako Dominika Cibulková s rodinou a priateľmi, moderátorka Lenka Šóošová s partnerom, či guvernér Národnej banky Slovenska Peter Kažimír so synom.

    

Tagy
Martina Beňová
Martina

Som žena, ktorá sa snaží veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Pohybujem sa v médiách, rada komunikujem s ľuďmi a ďalším akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života. Projekt Akčné ženy je interaktívny, preto sa teším na všetky tvoje otázky, podnety, myšlienky, príbehy a spoločné stretnutia.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X