Boje medzi arménskymi a azerbajdžanskými silami opäť pokračovali, vyžiadali si desiatky mŕtvych vojakov

0
Boje medzi arménskymi a azerbajdžanskými silami opäť pokračovali, vyžiadali si desiatky mŕtvych vojakov

13.9.2022 (Webnoviny.sk) – Pri nočných bojoch medzi arménskymi a azerbajdžanskými silami zomrelo 49 arménskych vojakov. V utorok to v parlamente povedal arménsky premiér Nikol Pašinjan, ktorý podľa agentúry Interfax povedal, že azerbajdžanské sily napadli zhruba šesť stanovíšť.

Azerbajdžan tvrdí, že reagoval v odvete na arménske útoky. Tamojšie ministerstvo zahraničia vo svojom vyhlásení uviedlo, že arménske sily strieľali na pozície armády v troch okresoch a arménski sabotéri tam nasadili míny. Azerbajdžanské sily podľa rezortu utrpeli bližšie nešpecifikované obete.

Medzi Azerbajdžanom a Arménskom už desaťročia panuje konflikt o región Náhorný Karabach. Ten leží na území Azerbajdžanu, ale od skončenia vojny v roku 1994 bol pod kontrolou etnických arménskych síl podporovaných Arménskom.

Boje o región z jesene 2020 si vyžiadali viac ako 6600 mŕtvych. Azerbajdžan vtedy prevzal kontrolu nad veľkými časťami Náhorného Karabachu a okolitých oblastí, ktoré desaťročia ovládali separatisti.

Viac k témam: boje
Zdroj: Webnoviny.sk – Boje medzi arménskymi a azerbajdžanskými silami opäť pokračovali, vyžiadali si desiatky mŕtvych vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu