Čaputová: Niektorým stranám ide o obsadenie prezidentského kresla hlavne pre právomoc udeliť milosť (video+foto)

0
Čaputová: Niektorým stranám ide o obsadenie prezidentského kresla hlavne pre právomoc udeliť milosť (video+foto)

9.7.2022 (Webnoviny.sk) – Niektorým politickým stranám ide o obsadenie prezidentského kresla, pretože prezident má výlučnú právomoc udeliť milosť. Pri bilancii uplynulých troch rokov v prezidentskej funkcii to v diskusii so Štefanom Hríbom na trenčianskom hudobnom festivale Pohoda uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová.

„Je to veľká právomoc, keď sa okrem svojho svedomia a faktov, ktoré mám v spise doložené, nemusíte držať absolútne ničoho. Rozumiem tomu, že niektorým politickým stranám ide o to, aby v prezidentskom kresle mali svojho človeka, aj v kontexte prebiehajúcich vyšetrovaní,“ poznamenala Čaputová.

Ďaleko za hranicou

Obvinenia zo zmarenia referenda či označovania nálepkou americká agentka sú podľa Čaputovej ďaleko za hranicou legitímnej politickej súťaže.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pohoda 2022 (fotografie)

„Niektoré politické sily šíria naratívy, ktoré sú jednoznačné účelové a snažia sa ma nálepkovať niečím, čo je síce abstraktné, ale znie to nebezpečne. Problém je v tom, že časť verejnosti sa tomu rozhodla uveriť,“ skonštatovala prezidentka.

Politický bezdomovec

Hríb z pozície moderátora diskusie načrtol, že nepozná v histórii prezidenta, ktorý by čelil kritike tak vládnej koalície, ako aj opozície.

„Ako povedal jeden z mojich bývalých kolegov, ak ste občiansky kandidát, ste politický bezdomovec. Podporu opozície z logických dôvodov nemám a nemám ani podporu lídra najsilnejšej koaličnej strany. Osamotenosť, ktorej človek čelí, súvisí aj s tým, že prezidentská inštitúcia je tak postavená. Môžem sa radiť s celým svetom, ale vo výsledku je každé rozhodnutie mojou zodpovednosťou,“ dodala Čaputová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Festival Pohoda, Milosť, Prezidentka SR, Prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová: Niektorým stranám ide o obsadenie prezidentského kresla hlavne pre právomoc udeliť milosť (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu