Česko šokujúco prehralo s Rakúskom, Kazachstan potrápil Švajčiarsko (video)

0

17.5.2022 (Webnoviny.sk) – Utorok priniesol na hokejovom svetovom šampionáte vo Fínsku jedno veľké prekvapenie, v B-skupine v Tampere totiž výber Česka podľahol reprezentácii Rakúska 1:2 po samostatných nájazdoch.

Česi síce viedli zásahom Romana Červenku z 18. minúty, no Brian Lebler 38 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal a vynútil pre svoj tím predĺženie. V ňom gól nepadol a keďže v nájazdoch na českej strane neuspel ani jeden z exekútorov, Peter Schneider zariadil druhý bod pre Rakúšanov.

Viac o téme: MS v hokeji 2022

V utorok sa medzi deväťbodové tímy k Fínom a Kanaďanom pridali aj Švédi a Švajčiari. „Tri korunky“ v Tampere nemali problémy s Britmi a zdolali ich hladko 6:0, už po prvej tretine viedli 5:0.

Švajčiari sa v helsinskej A-skupine poriadne natrápili s Kazachmi, ktorí síce strelecky výrazne zaostali za favoritom (14:43), no v súboji sa im podarilo skorigovať na 1:2 aj 2:3. Tesný výsledok sa zrodil aj v druhom zápase „áčka“, v ktorom Taliani podľahli Dánom iba 1:2

MS v hokeji 2022 – výsledky (utorok)

A-skupina (Helsinki):

Taliansko – Dánsko 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Švajčiarsko – Kazachstan 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

B-skupina (Tampere):

Česko – Rakúsko 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Švédsko – Veľká Británia 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko šokujúco prehralo s Rakúskom, Kazachstan potrápil Švajčiarsko (video) © SITA Všetky práva vyhradené.