Chcete ísť na dovolenku? 7 tipov, ako super ušetriť

0
Chcete ísť na dovolenku? 7 tipov, ako super ušetriť
Zdroj: Unsplash.com

Čas dovoleniek je už tu a kým mnohí celý rok túžili po oddychu niekde pri mori, museli sa uskromniť. Inflácia stále ničí naše peňaženky a človek má do toho, samozrejme, aj iné starosti. Napriek tomu sa dá dobre uštriť aj na dovolenke. Pozrite, ako na to.

Plánujte vopred a vyhľadávajte lacné lety

Rezervácia leteniek v predstihu vám môže ušetriť veľa peňazí. Sledujte letové akcie a využívajte rôzne vyhľadávače leteniek, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšie ceny. Samozrejme, v živote treba byť aj spontánny, ale ak nie ste v takej situácii, že by ste si mohli dovoliť dovolenku zo dňa na deň, sledujte dlohodobo vývoj cien. Budete tak aspoň lepšie vedieť, na čo sa treba pripraviť.

Ubytovanie mimo hlavných turistických oblastí

V oblastiach, ktoré nie sú tak populárne medzi turistami, nájdete často lacnejšie ubytovanie. Skúste sa ubytovať v menších mestách alebo vzdialenejších lokalitách a zažijete autentickú atmosféru miesta a zároveň ušetríte peniaze. Zároveň je to spojenie príjemného s užitočným. Môžete tak spoznať niekoľko miest naraz.

Cestujte v mimo sezóny

Cestovanie mimo sezóny môže byť nielen lacnejšie, ale aj príjemnejšie, pretože obvykle nie je tak preplnené turistami. Ubytovanie, letenky a dokonca aj atrakcie bývajú v tejto dobe často lacnejšie.

Vyhnete sa tak zbytočnému stresu a hlavne znechuteniu, že všetko je plné a na každom rohu je nejaký turisti a dokonca nebudete mať ani žiadne boje o lehátka na pláži.

Verejná doprava alebo choďte pešo

Namiesto drahých taxíkov si prehliadnite miestne atrakcie pešo alebo využite verejnú dopravu. Mnohé veľké mestá majú dobre vybudované siete metra, autobusov alebo električiek, ktoré vám umožnia pohodlne sa presunúť za prijateľnú cenu. Niektoré mesta dokonca ponúkajú turistom aj výhodné balíčky, ktoré platia pre verejnú dopravu. Určite si to naštudujte.

A keby idete peši, nemusíte nič ľutovať. Je to zadarmo, spravíte niečo prospešné pre svoje telo a potom si môžete poriadne vychutnať výbornú večeru. Nehovoriac o tom, že takýmto spôsobom spoznáte dovolenkové miesto o niečo lepšie.

Radšej trhy

Jedlá v reštauráciách môžu rýchlo odrážať na vašom rozpočte. Skúste sa stravovať v miestnych trhoch, stánkoch s rýchlym občerstvením a reštauráciách, ktoré navštevujú miestni obyvatelia. Týmto spôsobom ochutnáte autentickú kuchyňu za prijateľnú cenu.

Okrem toho je aj zážitok vidieť, ako jedlo pripravujú priamo pred vami. Ak by ste išli na trhy, kde majú morské plody a iné lahôdky, máte záruku, že tie suroviny sú čerstvé a ich príprava vás bude fascinovať.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu