Chystáte sa na prvé rande? Pozor na týchto 7 chýb, ktoré všetko pokazia

0
Chystáte sa na prvé rande? Pozor na týchto 7 chýb, ktoré všetko pokazia
Zdroj: freestocks/Unsplash.com

Prvé rande môže byť vzrušujúce, ale zároveň aj stresujúce. Cítite v sebe napätie, snažíte sa vyzerať čo najlepšie, no vzhľad nie je to jediné, podľa čoho zaujmete svoj nový objav.  Aby ste mohli vytvoriť pozitívny dojem a naviazať dobrý vzťah, je dôležité vyvarovať sa určitým chybám. Určite sa vyhnite týmto.

Príliš veľa hovoríte o sebe

Jednou z najčastejších chýb je, že jedna osoba dominuje v konverzácii a hovorí iba o sebe. Dôležité je byť otvoreným a ukázať záujem o druhú osobu. Ak sa budete iba rozprávať o vás, môžete pôsobiť arogantne alebo dokonca sebecky. Taktiež je dôležité, aby sa nezavalili danú osobu svojím celým životným príbehom a trápeniami. Na to je predsa ešte čas. Myslite na to.

Ignorovanie osobných otázok

Základná zvedavosť a záujem o to, kto je váš nový nápadník, je dôležitá. Vyvarujte sa ignorovaniu osobných otázok alebo skôr nevyhýbajte sa hlbokým témam. Vhodné a úctivé otázky môžu pomôcť vytvoriť hlbšie spojenie. Ako sme uviedli vyššie, netreba prezradiť hneď všetko a treba si dávať aj pozor na to, do akej miery sú tie otázky osobné. Skúste nájsť zlatú strednú cestu a poraďte sa aj s kamarátkou ešte pred rande, na čo sa oplatí spýtať.

Zanedbávanie pozornosti

Ak sa počas randenia neustále pozeráte na svoj telefón, rozptyľujete sa alebo nevenujete partnerovi pozornosť, môže to pôsobiť neúctivo a ukázať, že nie ste do konverzácie zainteresovaní. Ste naozaj na rande alebo je pre vás dôležitejší telefón či všetko ostatné naokolo?

Negatívne myslenie

Stále sa sťažovať alebo hovoriť o negatívnych veciach môže pôsobiť depresívne a odrádzajúco. Zamerajte sa na pozitívne témy a skúste byť optimistický. Určite je dôležité vo vzťahu, aby bol pre vás partner podporou v ťažkých časoch, ale keďže ide o prvé rande, treba sa tomu prispôsobiť.

Nerešpektovanie hraníc

Fyzická intimita by mala byť založená na vzájomnom súhlase. Nerešpektovanie hraníc môže spôsobiť nepríjemné pocity alebo ukázať nedostatok rešpektu. A hlavne to je naozaj zlé znamenie, ak tomu dôjde už na prvom rande.

Nadmerné pitie

Pri konzumácii alkoholu je dôležité byť opatrný. Nadmerné pitie môže ovplyvniť váš súd a spôsobiť, že sa budete cítiť nepohodlne alebo urobíte niečo, čo by ste inak nechceli.

Nie ste autentická

Najdôležitejšie je byť sám sebou. Pokúšanie sa o to, byť niekým iným alebo hranie role, môže byť pre druhú osobu zavádzajúce a neúprimné. A to najmä, keď sa časom začne ukazovať, ako sa veci naozaj majú.

Prvé rande je príležitosťou ukázať sa v najlepšom svetle a vytvoriť pozitívny prvý dojem. Ak sa budete vyvarovať týmto chybám, môže vám to pomôcť dosiahnuť úspech a vytvoriť základ pre budúci vzťah. Dôležité je byť autentický, rešpektovať hranice druhej osoby a ukázať záujem o konverzáciu a vzťah celkovo.

žiadne príspevky na zobrazenie