Daniela Zajíček Christová: Ženy majú v súčasnosti lepšie postavenie ako v minulosti, ale nie všade majú možnosť kariérne rásť

0
Daniela Zajíček Christová: Ženy majú v súčasnosti lepšie postavenie ako v minulosti, ale nie všade majú možnosť kariérne rásť

„Ako prejav zdravej sebalásky vnímam nájsť si čas sama pre seba,“ hovorí Daniela Zajíček Christová. Podnikaniu s Mary Kay sa venuje už 12 rokov, hoci to nebola láska na prvý pohľad. Čo ju na podnikaní najviac baví a bez akých kozmetických produktov si nevie predstaviť svoju dennú rutinu?

Vaša mama Ivana Christová, historicky prvá federálna Miss Československa, rovnako ako Vy podniká s Mary Kay. Bolo aj pre Vás podnikanie s kozmetikou jasnou kariérnou voľbou?

S Mary Kay som prakticky vyrástla. Najprv som túto značku vnímala len ako súčasť kariérnej cesty mojej mamy až kým som od nej v deň mojich 18. narodenín nedostala balíček plný kozmetiky. Vtedy som si ešte veľmi nevedela predstaviť, že by som sa aj ja mohla stať nezávislou kozmetickou poradkyňou. Mama na mňa však nikdy netlačila, nechala mi čas. Od prvého momentu však bola presvedčená, že si k tomu sama nájdem cestu. A tak sa aj stalo. Kozmetickému poradenstvu a vôbec práci so ženami sa venujem už vyše 12 rokov. Dnes som naozaj šťastná, že som túto príležitosť dostala.

Čo vás na podnikaní s kozmetikou najviac baví?

Všetko. Mám obrovské šťastie, pretože robím, čo milujem. Vďaka podnikaniu som spoznala skvelú komunitu žien, nadobudla nové priateľstvá a vytvorila si tak skvelé zázemie a medziľudské vzťahy. Najviac ma však napĺňa samotná práca so ženami, keď po našom stretnutí odchádzajú spokojné a šťastné. Veľakrát stačí ozaj málo na to, aby sme niekomu zlepšili deň alebo ho nasmerovali k vnútornej spokojnosti.

Ako nám k tejto vnútornej spokojnosti môže dopomôcť kozmetika?

Za úplný základ považujem pravidelnú starostlivosť o svoju pleť. Pre mňa osobne je to znakom zdravej sebalásky. Vytvorila som si z toho dokonca svoj každodenný rituál. Každé ráno, keď začínam svoju starostlivosť o pleť, si vo svojej hlave rekapitulujem, čo ma v daný deň čaká. Je to čas, ktorý mám vyslovene určený sama sebe a pre seba a pomôže mi to naštartovať deň.

S mojimi zákazníčkami si občas robíme aj „dámske jazdy“, kedy sa stretneme, dáme si pleťové masky, veľa sa zabávame a relaxujeme. Po náročnom dni v práci je častokrát pre dámy takýto babinec skutočným balzamom na dušu. Väčšinou tak odchádzajú nielen s rozžiarenou pleťou, ale aj skvelou náladou.

Po akých produktoch by sme teda mali siahnuť? Ktoré sú tie „must have“ pre každú ženu?

Ak by som mala odporučiť konkrétne typy produktov starostlivosti o pleť, určite by som siahla po produktoch na čistenie pleti a po dobrom hydratačnom kréme. Všetko ostatné už vieme dopĺňať podľa konkrétnych potrieb a vyskladať starostlivosť o pleť takpovediac na mieru. Ak však chceme, aby naše líčenie vyzeralo na pleti perfektne, prvý krokom k úspechu je základná starostlivosť o pleť.

Čo je váš obľúbený produkt, bez ktorého si už neviete predstaviť deň?

Mám hneď niekoľko obľúbencov, no aktuálne u mňa teraz vyhráva supersérum proti vráskam z ktorého som doslova nadšená. Mojou stálicou je však odličovač očí, ktorý je produktovým bestsellerom Mary Kay. Je vhodný aj pre citlivé oči a keďže sa veľmi rada líčim, používam ho na dennej báze. Je to ten typ produktu, ktorého musím mať doma zásobu. Byť celý deň obklopená kozmetickými produktmi a budovať si tým kariéru – to znie ako vysnívaný sen mnohých žien.

Som skutočne šťastná, že som sa dala na cestu podnikania s kozmetikou. Získala si ma najmä časová a finančná flexibilita, ktorú som ocenila či už bez dieťaťa alebo ako mama na materskej dovolenke. Presvedčila ma však aj dlhoročná história značky Mary Kay a v neposlednom rade komunita úspešných žien pri ktorých môžem osobnostne rásť a od ktorých sa môžem učiť.

Mary Kay ponúka kariérne príležitosti pre všetky ženy a počas vášho podnikania máte k dispozícii nielen ucelený vzdelávací systém, ale aj plnohodnotnú podporu. Pre mňa je to veľmi vzácne. Ženy majú v súčasnosti v spoločnosti lepšie postavenie ako v minulosti, ale nie všade majú možnosť kariérne rásť.

Stanovujete si aj nejaké kariérne ciele?

V každej práci je podľa mňa cieľ dôležitý. Dávam si krátkodobé a dlhodobé ciele a snažím sa byť dôsledná v aktivitách, ktoré by ma k tomu cieľu mali doviesť. Keď sa k tomu pridá nadšenie a vytrvalosť, cesta k cieľu bude určite jednoduchšia. Utkvela mi tiež v pamäti myšlienka, ktorú si často pripomínam: Ľudia si nezapamätajú, čo ste hovorili, ale zapamätajú si, ako sa s vami cítili. Aj preto sú pre mňa osobný kontakt a dobré medziľudské vzťahy dôležité.

Dôležitá je pre vás určite i rodina s ktorou trávite pomerne veľa času.

Rodina je pre mňa veľmi dôležitá. S maminou máme veľmi blízky vzťah a sme si navzájom oporou. Oveľa viac intenzívnejšie to preciťujem teraz, keď som už sama mamou. Na veľa situácií z oblasti výchovy sa už pozerám z trošku inej perspektívy a mám väčšie pochopenie (úsmev). Veľa času trávime aj s našou babinou, ktorú moja dcérka Zojka zbožňuje. Som tiež šťastná, že mám po svojom boku muža, ktorý je skvelý otec a zároveň partner do života. Voľný čas trávime spolu ako rodina a užívame si každú jednu chvíľu.

Spomínali ste dcérku Zojku. Môžeme sa teda o niekoľko rokov tešiť na novú posilu do radov kozmetických poradkýň?

To uvidíme, na to má, myslím, ešte čas. Ale malú princeznú v sebe nezaprie. Veľmi rada sa parádi, nosí sukne, dokonca sme už mali niekoľko vtipných príhod, keď si skúšala moje rúže. Už od malička ma však sleduje pri práci a vníma, čo robím. Nech sa však jej kariérne cesty vydajú akýmkoľvek smerom, budem jej do života priať len to, aby bola šťastná, zdravá a spokojná.

Zdroj foto: https://www.instagram.com/danielazajicekchristova/

žiadne príspevky na zobrazenie