Dara Rolins: Akčná žena? To som ja!

0
Dara Rolins: Akčná žena? To som ja!

Ako a kde sa nám podarilo vyspovedať Daru Rolins? Čo prezradila špeciálne pre akčné ženy? Keďže akčné ženy sú naozaj akčné, nevynechali sme ani Tlačovú konferenciu AVON v Bratislave, ktorá sa konala 6. februára 2020.

Dagmar Dianová v úlohe moderátorky hovorila o mnohých inšpiratívnych ženách vo svojom okolí. Často ide o ženy, ktoré nemajú potrebu o tom hovoriť. Pomáhajú, sú empatické, posielajú peniaze na správne miesta. Pomáhajú v rôznych smeroch a súvislostiach. Sú inšpiratívne pre mnohých. Dodávajú energiu a rozdávajú radosť a úsmev. Jednou z nich je aj Dara Rolins, ktorej sme sa spýtali na pár otázok.

Kto je podľa teba akčná žena? Ako by si ju definovala?

Akčná žena? To som ja! Akčná žena je žena v pohybe, čo ja určite som, pretože ak sa nehýbe moje telo, tak sa hýbe moja hlava. Ja presne robím to, čo milujem, od malička, čo ma definuje, čo ma napĺňa, a všetky tieto veci sú dôsledkom toho, že som v pohybe. Prirodzene idem stále za svojím snom. Som stále v akcii.

Považuješ sa aj za podnikateľku?

„ednoznačne. To by bolo aj smutné, keby nie, pretože aj celá moja značka Dara Rolins už dávno nie je len o hudbe, ale o rôznych spoluprácach, aktivitách a veciach, ktoré aj pre mňa generujú peniaze. Je to pre mňa zdrojom príjmov a inšpiráciou. Napĺňajú ma rovnako tak, ako to, že stojím na javisku.

Čo by si odporúčala začínajúcim podnikateľkám?

Ísť si za svojím snom.  Myslím si, že všetky veci majú svoj vývoj. Nie všetko sa podarí a zadarí hneď na začiatku. Ja si pamätám veľmi dobre a veľmi konkrétne na obdobia, kedy sa mi nedarilo. Ale vtedy sa o mne moc nepísalo, takže ľudia majú zato, že sa to nestalo, ale tiež som mala obdobie, kedy som nevedela, či má zmysel, aby som v tom pokračovala. Nemala som dosť peňazí nato, aby som si mohla dovolila byť iba speváčkou a tiež som si hovorila, že „Bože, tak nejako sa to musí vykryštalizovať, zmeniť.“

Ale vo svojom sne som bola veľmi trpezlivá. Hovorila som si: nezahodím to, nezačnem robiť niečo iné. Ja chcem spievať, hudba ma robí šťastnou a jednoducho, asi sa musím prehupnúť cez nejaký čas, kedy sa z Darinky stane Dara a zrazu pochopím, ako inak uchopiť ten sen. Ako inak ten môj sen realizovať. Nevedela som hneď odpovede na všetky otázky, musela som si na ne prísť sama. Pokus – omyl jednoducho do života patrí.

Prečítajte si aj rozhovor so Zlaticou Puškárovou o prevencii

Okrem Dary Rolins sme si odchytili na slovíčko aj jednu z troch inšpiratívnych žien, ktoré boli súčasťou tohto eventu.

Dáška Hatašová pracuje 11 rokov práve v spoločnosti Avon ako zónová manažérka a je aktívna priamo v pochode za zdravé prsia, keďže sama si prešla týmto náročným ochorením. Sama uznáva, že po prekonaní choroby sa stala viac flegmatická. Skôr ju rozhodí, keď vidí, aké maličkosti vedia rozhodiť iných. Prezradila iba pre nás, čo jej pomohlo zvládnuť túto chorobu:

„Veľa ľudí sa mi čuduje, že som popri ročnej liečbe pracovala. Je pravda, že som nepracovala na 100%, aj keď som vládala a mohla. Veľmi to ale pomáhalo, čo sa týka psychiky. Byť stále v tom istom kruhu a nebyť odcudzená, byť užitočná. Robila som to ani nie tak pre druhých, ale pre seba. Jednoducho som robila niečo, čo mám rada a nemusela som myslieť na chorobu. Mne to veľmi pomáhalo a pomáha mi to doteraz.“

Na otázku, či sa považuje za akčnú ženu so smiechom odvetila: „Jasné, že som akčná. Ja som akcia sama o sebe. Keď niekde treba ísť, tak ja som prvá.“

Dara Rollins priznala, že miluje ženský svet a ženskú energiu.

„Nemusí to byť niečo, o čom všetci píšu. Je veľa žien, ktoré obdivujem len preto, že sú tou rýdzosťou proste ženy. Starajú sa, budujú, vychovávajú deti, vedia objať, vedia navariť. Prídete k nim domov a tam to všetko vonia a svieti. To mi príde ako najkúzelnejšie a najväčšia moc a čaro, ktoré je v našej, ženskej moci.“

 

žiadne príspevky na zobrazenie