Zlatica Puškárová: Na preventívne prehliadky chodím, chcem vidieť mojich synov na maturite

0
Zlatica Puškárová: Na preventívne prehliadky chodím, chcem vidieť mojich synov na maturite
puskarova

Zlatica Puškárová je televízna stálica, ktorú poznáme z politických diskusií, ale aj ako moderátorku večerného spravodajstva. Odkedy je mamou, dáva si na seba väčší pozor a teší sa, keď raz uvidí svojich synov dospelých.

Počas Avon Pochodu za zdravé prsia prezradila portálu Akčné ženy nielen to, ako sa stará o seba či ako oddychuje, ale aj to, čo si dáva ako odmenu po zvládnutej preventívnej prehliadke.

Ako sa staráte o vaše zdravie?

Chodím na preventívne prehliadky. Dávam si na tom záležať a napríklad aj Avon Pochod za zdravé prsia prispel k tomu, že chodievam. Podľa mňa je dôležité, že chodím ako klient, nie ako pacient.

Vnímate, že ste inšpirácia pre iné ženy?

Dúfam. Mám dve deti a viem čo obnáša celý time manažment. Neexistuje výhovorka. Chcem vidieť mojich synov na maturite, ako skončia výšku, ako idú na svadbu… Vždy ma to dojme, lebo to chce vidieť každá mama. Pokiaľ to závisí iba od takej drobnosti, akou je nájsť si chvíľu na prehliadku, čo iné pre deti urobíme, keď nie toto?

Prečítajte si aj náš článok: Slávka Kubíková: Klub nerozbitných detí

https://www.instagram.com/p/Byc8Ap-CAL_/

Myslíte si, že ste sa o seba začali viac starať, keď ste sa stali mamou?

Jasné, úplne. Prestala som telefonovať v aute napríklad. Stále rozmýšľam nad tým, čo by bolo, keby som tu nebola. To asi rieši každá mama. O to viac si myslím, že keď vieme niektoré vážne veci vychytať, prečo by sme váhali…

Máte veľa aktivít, podporujete dobré veci. Máte čas na oddych?

Áno, mám. Máme dom, záhradu. S deťmi chodím na pieskovisko. Adam ešte nechodí do škôlky, je so mnou, takže to striedame. Dá sa aj oddychovať.

Čo by mali ženy robiť pre svoje zdravie?

Hovorím za mamy, lebo cítim, že rozdiel tam je. Myslím si, že by si mali predstaviť ten pocit, čo by bolo s ich deťmi… Mama je len jedna a nikto ju nenahradí v úplnej, 100-percentnej podobe. Môžeme sa o deti starať, variť im, chodiť po krúžkoch, ale ak toto zlyhá, všetko je márne. Pre mamu je alfa a omega stáť pri dieťati celý život.

Prečítajte si aj náš článok: Oživte svoj outfit – dajte slovo doplnkom

https://www.instagram.com/p/ByLbGQSC3bY/

Keď sa ešte pozrieme na zdravotné prehliadky, obávali ste sa niektorého vyšetrenia?

Ani nie, že by som sa obávala, ale mamografia ma prekvapila. Je to trošku nepríjemné. Bola som prvýkrát a nie je to nič extra. Človek prsia považuje za intimitu. Ale nebolí to. Nemyslím si, že existuje žena, ktorá s nadšením chodí na gynekologické prehliadky, ja som tiež taká. Ale chodím.

Predchádzať rakovine prsníka pomáha aj samovyšetrenie. Robíte si ho aj vy?

Áno, keď sa človek sprchuje, je to prirodzené, že sa zaujíma.

Máte odporúčanie pre ženy a mamy, ako by sa o seba mali viac starať a nezabúdať na prehliadky?

Treba si to dať na chladničku alebo do telefónu. Alebo si dať záväzok, že dnes to dám, a potom si dopriať zákusok. Aj ja som si dala zákusok po mamografickom vyšetrení. My mamy sme stále v pokluse. Pre mňa zákusok znamená posed, chvíľka oddychu.

Pokiaľ vás zaujíma zdravie, sledujte aj náš event Pre zdravie ženy, ktorý sa v októbri uskutoční v Košiciach.

https://www.instagram.com/p/Bwe7H4_A8zx/

žiadne príspevky na zobrazenie