Dávajte pozor na vaše tempo: 5 znakov, že sa do všetkého rútite príliš rýchlo

0
Dávajte pozor na vaše tempo: 5 znakov, že sa do všetkého rútite príliš rýchlo
pixabay.com

Trpezlivosť ruže prináša. To platí azda pri každej oblasti v živote a dupľom pri vzťahoch. Keď sa do niečoho rútime rýchlo a bezhlavo, môže to dopadnúť katastrofálne. Preto dávajte pozor na to, akú rýchlosť nabralo vaše tempo. Spozornieť by ste mali hlavne pri týchto piatich znakoch:

Unáhlené závery

O tom, čo s človekom dokážu robiť ružové okuliare, by sa dalo napísať niekoľko dní. Možno to poznáte aj vy. Spoznali ste niekoho nového alebo začali byť opäť v kontakte s niekým z minulosti. Pravidelne si píšete, voláte a príde na stretnutie. Atmosféra je výborná, rozprávate sa dlhé hodiny, to musí byť ten pravý. Avšak vôbec to tak nemusí byť. Nezačnite si niekoho príliš rýchlo idealizovať, lebo vám uniknú dôležité varovné signály.

Usilovná včielka

Robíte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste mu zapáčili. Chyba. Ak príliš tlačíte na pílu, môže ho to skôr odradiť alebo ak sa snažíte byť za každých okolností perfektná, bude si myslieť, že ste takáto 24/7 a potom môžu prísť hádky. Buďte vždy autentická a sama sebou, aby ste zistili, či sa naozaj stretávate s tým správnym človekom pre vás.

Príliš otvorená

Trvá istý čas, kým sa vo vzťahu vybuduje dôvera, preto nová známosť nemusí ešte poznať celý váš životný príbeh, rodinné problémy a drámy alebo ktorá kamarátka sa pohádala s priateľom. Treba ísť na to postupne.

Urobíte pre neho všetko

Hneď od začiatku mu prispôsobujete všetky svoje plány a voľný čas. Chyba. Je dôležité, aby si uvedomil, že máte svoje vlastný život a možno raz budete budovať aj ten spoločný. Dovtedy to netreba preháňať a žiť iba pre neho.

Vyjadrovanie citov

Všetko má svoj čas, aj to, kedy niekomu povieš, ako ti na ňom záleží alebo rovno, že ho ľúbiš. Ak k tomu dôjde príliš skoro, druhú stranu to môže dosť vystrašiť a stiahne sa. Aj v tomto treba mať trpezlivosť a dobré načasovanie. Netreba sa do všetkého rýchlo rútiť, nič vám neutečie.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu