Dávajte si pozor: 3 toxické hry, ktoré s vami bude hrať manipulátor

0
Dávajte si pozor: 3 toxické hry, ktoré s vami bude hrať manipulátor
Zdroj: Unsplash.com

V rannom štádiu vzťahu vidíme všetko ružovo, akoby sa nič nemohlo pokaziť. Hovorí sa, že láska je slepá, ale človek si musí vedieť aj otvoriť oči. Obzvlášť ak sa ocitol v toxickom vzťahu.

Za všetko môžete vy

Ak ste sa ocitli vo vzťahu s toxickým človekom, pripravte sa na poriadnu vlnu kritiky. Áno, podľa neho budete za všetko môcť iba vy. On, samozrejme, neurobil nikdy nič zlé. Vysvetľuje web Power of Positivity. Akékoľvek dôkazy by ste mu predložili o jeho chybe, neprizná si to. Naopak, všetko obráti proti vám. Nenechajte sa zmanipulovať. Vždy majte na mysli, že vo vzťahu sú za problémy zodpovedné obe strany. To, že na vás partner zvaľuje všetku vinu, by pre vás malo byť varovaním pred toxickou hrou.

Za zatvorenými dverami je niekto iný

Natrafili ste na muža, ktorý je vtipný, milý, fešák a úspešný. Každý ho ospevuje, tak v čom by mohol byť problém? Nedôverujte jeho na pohľad úžasnej charizme, kým sa za vami nezatvoria dvere. Práve vtedy sa môže premeniť na niekoho úplne iného, resp. odhalí svoju pravú tvár. Toxické osoby sa snažia zapôsobiť na každého, a väčšinou sa im v tom dosť darí. Lenže kým sa stihnete spamätať, s kým máte vlastne dočinenia, ste zapletená v jeho sieti klamstiev a je veľmi ťažké sa z nich dostať. Ešte predtým, ako si ho pustíte k telu, overte si ho. Nedôverujte iba chvále okolia, ak máte z niečoho zlý pocit, evidentne to je na mieste.

Hanba

To je to jediné, čo vám dáva pocítiť. Žiadna podpora alebo pochvala. Iba vás zhadzuje, ak ukážete svoje pravé ja a nebodaj svoje city. Človek, ktorý vás zhadzuje a snaží sa vám znížiť sebavedomie, nemá čo robiť vo vašom živote. Nie je hanba povedať nahlas svoj názor, ani prejaviť emócie, či konfrontovať polovičku s nepríjemnými, no za to nevyhnutnými otázkami. Ak sa to snaží otočiť celé proti vám a vykresliť vás ako slabú osobu, ukážte, ako rýchlo ho viete opustiť a zabuchnúť za ním dvere.

Dohnali ste ho k tomu

Podviedol vás alebo udrel a môžete za to vy. Presne také niečo by vyslovil toxický partner. To vy ste ho dohnali k nevere, to vy môžete za to, že vás udrel…koledovali ste si. Ak vám toto niekedy povedal, okamžite odíďte. Nie je to vaša vina, k ničomu ste ho nedohnali. Je to dospelý človek zodpovedný za svoje činy a rozhodnutia. Nedovoľte, aby sa k vám niekto takto správal.

 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu