Deň narcisov prechádzal ťažkou skúškou, ľudia však dokázali, že im na iných záleží

0
Deň narcisov prechádzal ťažkou skúškou, ľudia však dokázali, že im na iných záleží

Nakupujúcim a kolegom Tesca záleží na ľuďoch s ťažkým životným osudom. Potvrdili to aj počas tohtoročného Dňa narcisov špeciál, keď sa v 152 obchodoch naprieč celým Slovenskom vyzbieralo viac než 53-tisíc eur na pomoc onkologickým pacientom. Kolegovia Tesca sa na obľúbenej verejnej zbierke podieľali ako dobrovoľníci.

Reťazec Tesco promptne zareagoval na mimoriadnu situáciu a zapojil sa do verejnej zbierky Deň narcisov špeciál, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Tradičná akcia na pomoc onkologickým pacientom sa tento rok v dôsledku koronakrízy konala v náhradnom termíne, a to v posledný júlový deň.

Zapojiť sa mohli zákazníci v každom zo 152 obchodov Tesca na Slovensku. Reťazec navyše pomohol spropagovať aj ďalšie možnosti, ako sa do Dňa narcisov zapojiť, a to formou SMS správy alebo online.

Zákazníci Tesca chcú pomáhať

„V Tescu si uvedomujeme význam každej pomoci pre rodiny a jednotlivcov v ťažkej situácii. Platí to najmä v súčasnom neľahkom období, keď mnohí z nás čoraz viac negatívne pociťujú ekonomické dôsledky koronakrízy. Popri našich ďalších aktivitách na pomoc komunitám sme sa s hrdosťou stali partnerom verejnej zbierky Deň narcisov špeciál a pomohli tam, kde bola naša pomoc v aktuálnej mimoriadnej situácii najviac potrebná.

Veľmi sa tešíme, že zákazníci Tesca chcú pomáhať a mnohí z nich sa v niektorom z našich obchodov rozhodli podporiť onkologických pacientov. Veľké ďakujem patrí kolegom, ktorí prispeli tým najcennejším, svojím časom. Viac ako 400 našich kolegov sa zapojilo ako dobrovoľníci a aktívne vysvetľovali zákazníkom, ako sa môžu do tejto špeciálnej zbierky zapojiť. Spoločnými silami sa nám podarilo vyzbierať skvelých 53-tisíc eur,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Prečítajte si aj: Tesco je lídrom proti potravinovému odpadu

Deň narcisov prechádzal veľkou skúškou

„Liga proti rakovine je tu pre pacientov s rakovinou už 30 rokov a v období po nástupe koronakrízy tu bola pre nich ešte intenzívnejšie. Verejná finančná zbierka Deň narcisov prechádzala tento rok veľkou skúškou. Pôvodne bola naplánovaná v tradičnom jarnom období, avšak vplyvom mimoriadnej situácie sme pristúpili k zodpovednému rozhodnutiu odložiť jej konanie. Tešíme sa, že sa nám podarilo zorganizovať Deň narcisov špeciál v náhradnom termíne, a to predovšetkým vďaka zapojeniu partnerov. Tesco patrí k našim dlhoročným partnerom a máme veľkú radosť, že umožnilo svojim zákazníkom prispieť do zbierky,“ povedala Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

Onkologickí pacienti sú počas pandémie jednou z najrizikovejších skupín. Práve verejná zbierka Deň narcisov predstavuje 70 % zdrojov príjmu na realizáciu projektov Ligy proti rakovine. Zákazníci Tesca tak svojím príspevkom umožnili pokračovanie dôležitých projektov, ktoré pomáhajú onkologickým pacientom.

Tescu záleží na komunitách

Komunity a pomoc ľuďom zohrávajú dôležitú úlohu vo všetkom, čo Tesco na Slovensku robí. Aj počas koronakrízy reťazec organizuje viacero aktivít, vďaka ktorým každý deň podáva pomocnú ruku tým najzraniteľnejším. Tesco podporilo rodiny a jednotlivcov v núdzi vďaka najväčšiemu mimoriadnemu potravinovému daru v hodnote 172-tisíc eur, ktorý pozostával z potravín a ďalších nevyhnutných výrobkov.

Aj v čase mimoriadnej situácie pokračovalo Tesco s darovaním nepredaných potravín. Od vypuknutia pandémie v marci tohto roka daroval reťazec už 737 ton potravín, z ktorých bolo pripravených takmer 1,8 milióna porcií jedla. Takéto skvelé čísla sa Tescu podarilo dosiahnuť vďaka tomu, že nepredané potraviny daruje ľuďom v núdzi všetkých 152 obchodov reťazca.

Mimoriadna zbierka potravín

Aktuálne prebieha vo všetkých obchodoch Tesca mimoriadna potravinová zbierka, a to do konca augusta. Zapojiť sa do nej môžu nakupujúci pri svojom bežnom nákupe: v priestore za pokladničnou zónou stačí darovať hoci len jeden výrobok zo sortimentu trvanlivých potravín či drogérie.

S distribúciou výrobkov darovaných v rámci zbierky pomáhajú Tescu dlhoroční partneri. Potravinová banka Slovenska a ďalší charitatívni partneri sú garanciou, že darované potraviny a ďalšie produkty sa bezpečne dostanú k zraniteľným skupinám obyvateľstva, seniorom alebo tým, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii v dôsledku straty zamestnania. Spolu s Tescom darovali zákazníci doposiaľ viac než 22 ton potravín. Číslo bude rásť ešte do konca augusta, dokedy bude potravinová zbierka v obchodoch Tesca prebiehať.

žiadne príspevky na zobrazenie