Devín vyhlásil v súvislosti s povodňovou aktivitou mimoriadnu situáciu, trvať by mala do poklesu hladiny Dunaja (video+foto)

0
Devín vyhlásil v súvislosti s povodňovou aktivitou mimoriadnu situáciu, trvať by mala do poklesu hladiny Dunaja (video+foto)

5.6.2024 (SITA.sk) – Mestská časť Bratislava-Devín z dôvodu povodňovej aktivity prvého stupňa vyhlásila v stredu o 9:10 mimoriadnu situáciu. Ako informuje samospráva na svojom webe, obyvatelia zastaveného územia sú vyliatím rieky Dunaj z brehov priamo ohrození na živote, zdraví a majetku. Územie je vymedzené lokalitami Pri Sihoti a Stará Horáreň.

Počas pretrvávania mimoriadnej situácie bude krízový štáb mestskej časti koordinovať aktivity s dotknutými organizáciami a subjektmi, ktorých úlohou je zabezpečiť opatrenia v zmysle zákona o civilnej ochrane obyvateľstva,“ konštatuje samospráva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Stúpajúca hladina Dunaja (fotografie)

Trvanie mimoriadnej situácie predpokladajú do poklesu hladiny rieky Dunaj a odstránenia následkov udalosti.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2017/05/protipovodnove-bariery-v-devinskej-novej-vsi.mov.mp4

Viac k témam: Dunaj, Mimoriadna situácia, Povodňová aktivita
Zdroj: SITA.sk – Devín vyhlásil v súvislosti s povodňovou aktivitou mimoriadnu situáciu, trvať by mala do poklesu hladiny Dunaja (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie