Dnes opäť stojíme proti masívnej propagande a šíreniu lží, tento raz sa rozhodujeme sami

21.8.2022 (Webnoviny.sk) – Máme možnosť aj povinnosť konať tak, aby sme znovu nezažili august 1968. Po 54 rokoch od invázie však stojíme proti masívnej propagande, šíreniu lží a nenávisti.

Na sociálnej sieti to napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová pri príležitosti výročia vstupu vojsk Varšavskej zmluvy. Vyzvala tiež na vzdanie úcty obetiam invázie.

Prezidentka dodala, že dnes už nie sme okupovanou krajinou a o svojej budúcnosti sa rozhodujeme sami. Nežijeme ani v bipolárnom svete, sme súčasťou demokratického medzinárodného spoločenstva. V rámci tohto spoločenstva pomáhame napadnutej Ukrajine aj my, ktorí sme zažili normalizovanie za pomoci zbraní.

Invázia vojsk Varšavskej zmluvy v roku 1968 bola najväčšou vojenskou operáciou od konca druhej svetovej vojny, a ktorá zastavila spoločenské zmeny a začal sa proces normalizácie. Podľa Čaputovej príbehy ľudí, ktorých totalita vyhnala, zlomila, či zničila ich budúcnosť, rezonujú dodnes. Očakávanú zmenu priniesla až Nežná revolúcia.

Viac k témam: Nežná revolúcia, Okupácia Československa, Varšavská zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk – Dnes opäť stojíme proti masívnej propagande a šíreniu lží, tento raz sa rozhodujeme sami © SITA Všetky práva vyhradené.