Doprajte si pár riadkov a pár dúškov Poézie

0
Doprajte si pár riadkov a pár dúškov Poézie

Knihomoľ dnes nie je nadávka! Vôňa papiera, to, ako sa kniha „míňa“ pod rukami je pre všetkých milovníkov riadkov, v ktorých sa dá listovať odmenou.

Rovnako, ako je za odmenu pre všetkých milovníkov kvalitného zdroja antioxidantov večerný dúšok vínka. Spojte svoju záľubu v čítaní s pôžitkom z pohárika slovenského vína.

Nezáleží na tom, či ste milovníkmi krimi, sci – fi, červenej knižnice alebo diel svetových autorov – čítajte. Keď ste ešte nezačali, marec je na to ideálnym obdobím.

Na zdravie, marec!

Marec bol vyhlásený mesiacom knihy na počesť narodenín Mateja Hrebendu – ľudového spisovateľa a šíriteľa kultúry a osvety, ktorému sa podarilo rozšíriť slovenské a české knihy medzi ľud. Stratili povesť kratochvíle pre boháčov a stali sa vernými spoločníkmi ľudí, ktorí vďaka nim aspoň obrazne žili príbehy knižných hrdinov.

Čítanie kníh si túto podstatu zachovalo dodnes.

No čítať sa dá i vo fľaši dobrého vínka. Otvorte si knihu a skôr, než sa do nej úplne zahĺbite kliknite na e – shop www.najnapoje.sk a objednajte si k nej jedno z poetických slovenských prívlastkových vín VITIS Poézia.

Milovníci červeného môžu prežiť príbeh Frankovky modrej, Dunaj či Cabernet Sauvignon s prívlastkom neskorý zber.

Biele vínko odrôd Rulandské šedé, Chardonnay a Silvánske zelené, všetky s prívlastkom neskorý zber, ulahodí milovníkom ľahučkých dúškov a romantické duše sa budú rozplývať nad VITIS Poézia Rosé Frankovka modrá.

Prajeme príjemné marcové čítanie poézie, prózy i POÉZIE!

Článok vznikol v spolupráci s VITIS.

žiadne príspevky na zobrazenie