Dovolenka pri mori alebo na Slovensku? Kam ísť?

0
Dovolenka pri mori alebo na Slovensku? Kam ísť?

Letná sezóna sa blíži a s ňou aj otázka kam na dovolenku? Ísť k moru alebo dovolenkovať na Slovensku? Prípadne iná zaujímavá krajina?

Dovolenka na Slovensku

Dovolenkovať na Slovensku je skvelá voľba! Prečo? Máme prekrásnu prírodu. Slovensko je síce malá krajina, ale plná zaujímavých miest. Nájde si tu veľa z nás to svoje. Môžete objavovať krásne hory, zelené kopce, rôzne prekrásne jazerá, vodopády, …

Na Slovensku máme krásne prírodné parky ako napríklad Národný park Slovenský raj alebo Tatranský národný park.

Tip pre vás: Vyskúšajte ubytovanie vo Vysokých Tatrách alebo ubytovanie v Ždiari.

Ak nemáte radi výlety do prírody, ale hľadáte niečo iné, na Slovensku máme množstvo krásnych hradov a zámkov, ktoré sa oplatia navštíviť. Vedeli ste, že tu máme aj UNESCO pamiatky? Aj viaceré samotné mestá stoja za návštevu. Ak ste nikdy neboli napríklad v Bratislave, Košiciach alebo Banskej Štiavnici, odporúčame to zmeniť.

Slovensko má zároveň množstvo liečebných kúpeľov, preto si môžete na veľa miestach dopriať liečebné alebo wellness pobyty. Toto leto môžete venovať oživeniu tela aj duše. V kúpeľoch si môžete dopriať rôzne wellness procedúry, masáže a iné liečebné procedúry.

Dovolenka pri mori

Ak stále premýšľate kam a chceli by ste ísť niekam mimo Slovenska, tu je viacero dôvodov, prečo si vybrať práve dovolenku pri mori:

Najväčším lákadlom dovoleniek pri mori je samotné more. To na Slovensku nemáme. Dovolenka pri mori vám umožňuje relaxovať a stráviť príjemné chvíle oddychu na nádherných plážach plnej slnka. Piesočnatá pláž, príjemný zvuk vĺn a krásne slniečko. To môžete zažiť na dovolenke pri mori (samozrejme záleží od vybranej destinácie).

Na dovolenke pri mori môžete otestovať a ochutnať miestnu gastronómiu, ktorá je zvyčajne spojená aj s morskými plodmi. Čerstvé ryby, krevety, mušle a iné miestne lahôdky.

Miestna kultúra je taktiež odliśná od našej. To je tiež veľkým lákadlom pre mnohých ľudí. Spoznávať miestnu kultúru, zvyky, tradície.

Tak ako teda? Dovolenka pri mori, či na Slovensku? Výber je na vás. Mnoho ľudí volí častokrát aj obe varianty.

Predošlý CDCP SR: emitenti si neplnia zákonné povinnosti
Pokračovať 7 nových trendov architektúry pre rok 2023
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie