Drogériu z Rakúska a Nemecka môžete kúpiť aj online. Skúsenosti hovoria jasnou rečou

0
Drogériu z Rakúska a Nemecka môžete kúpiť aj online. Skúsenosti hovoria jasnou rečou

Dvojitá kvalita produktov nie je v Európskej únii žiadnou novinkou. Len na Slovensku riešime dvojitú kvalitu potravín od totožných výrobcov približne dva-tri roky. Prečo? Výrobky dovážané do východnej Európy sú totiž menej kvalitné ako tie určené pre západný trh. A hoci sa malo všetko zmeniť, stále je rozdiel viac ako zrejmý. Poradíme vám, ako nakúpiť kvalitný tovar priamo z vašej obývačky.

Dvojaká kvalita: Mýtus či fakt?

Potravinami sa to však nekončí. O nič lepšie na tom nie je ani samotná drogéria či rôzne kozmetické prípravky. Niet sa preto čomu diviť, že mnoho Slovákov sa práve z tohto dôvodu, uchýli k nákupom v zahraničí. Dovoz drogérie zo západu sa stal akýmsi trendom. Veď napokon, práve mnohé výskumy potvrdili, že drogéria zo zahraničia je jednoducho kvalitnejšia ako tá, ktorá je predávaná na Slovensku.

Amazon vytvorí tisíce pracovných miest, pre koronavírus ľudia viac nakupujú online

Účinné látky v pracích alebo čistiacich prostriedkoch sú v našich výrobkoch koncentrované v oveľa menšom množstve, pri kozmetických výrobkoch sa neraz šetrí na arómach alebo prírodných extraktoch, ktoré nahrádzajú umelé farbivá a syntetické látky. Nákupy u našich západných susedov preto majú svoje opodstatnenie, ktoré rozhodne nie je postavené len na pocitoch.

Ľudia pritom neraz cestujú za rovnakými značkami, ktoré sú dostupné aj u nás. Mnohé maminy sa na fórach zhodujú, že aviváže pridané do pranie práve z Rakúska, udržia bielizeň oveľa dlhšie voňavejšiu, pri práškoch je to oveľa lepší výsledok bielenia.

Rozdiel samozrejme pocítite aj pri kozmetických výrobkoch. Šampóny, sprchové gély či krémy, sa svojou kvalitou od seba markantne líšia. Pri šampónoch je to napríklad oveľa menšia penivosť, vďaka čomu ho spotrebujete viac. Sprchové gély sú tiež o niečo vodnatejšie, menej voňavé a tiež jemné.

Nákupy online

Do Rakúska či Nemecka neraz jazdíme za prácou či výletom. Dôkazom sú aj mestečká ako Hainburg či Kittsee, ktoré sú na nákupy Slovákov zvyknuté. Pravidelné nákupy však môžu byť problém najmä pre tých, ktorí nebývajú len pár kilometrov od hraníc. Existuje však aj iné riešenie.

Nakupovať kvalitnú drogériu z Rakúska alebo Nemecka totiž môžete aj online. Vôbec pritom nemusíte blúdiť po zahraničných stránkach, pri ktorých musíte ovládať nemecký jazyk. Nákupy z pohodlia domova vám zaručí mimoriadne obľúbená online rakúska a nemecká drogéria myAustria.

Pracie prášky a gély, aviváže, čistiace prostriedky či kozmetiku si tak môžete kúpiť za porovnateľné ceny ako je tomu v Nemecku a Rakúsku ale oveľa pohodlnejšie. Rozdiel spočíva len v cene za dopravu. Nezáleží na tom, čo chcete kúpiť, stačí vám niekoľko kliknutí a nemecká drogéria e-shop myAustria vám splní každé jedno prianie. Veď napokon, presvedčte sa o tom sami.

Tesco online nákupy znižujú objem plastov

žiadne príspevky na zobrazenie