Dubnica vyjde podnikateľom v ústrety, odpustí im nájomné

0
Dubnica vyjde podnikateľom v ústrety, odpustí im nájomné

Koronavírusová pandémia spôsobila krízu, s akou sa slovenskí podnikatelia ešte nestretli. Mesto Dubnica sa preto rozhodlo vyjsť im v ústrety.

Dubnickí podnikatelia pôsobiaci v mestských nájomných priestoroch budú môcť písomne požiadať o odpustenie nájomného za obdobie, počas ktorého museli mať pre mimoriadnu situáciu zatvorené prevádzky. Umožňuje im to novela všeobecne záväzného nariadenia (VZN), ktorú jednohlasne schválilo mestské zastupiteľstvo.

Pozrite si aj: Študenti prišli v dôsledku koronakrízy o prácu, mnohí nemajú ani finančnú rezervu

Zníži alebo odpustí nájomné

Prevádzkam, ktoré boli zatvorené na základe rozhodnutia hlavného hygienika Slovenskej republiky a nemohli vykonávať svoju činnosť, radnica zníži a v niektorých prípadoch aj úplne odpustí nájomné.

Týmto spôsobom chceme pomôcť podnikateľom, ktorí sa musia vysporiadať s negatívnymi dopadmi epidemiologickej situácie, pretože nemôžu riadne vykonávať svoju činnosť. Takto im chceme vyjsť v ústrety a podporiť ich,“ vysvetlil primátor Peter Wolf.

Prečítajte si: Košice odpustia poplatky za letné terasy, mesto zmení aj režim hromadnej dopravy

Na zmene VZN sa zhodli všetci poslanci, pričom tá sa dotýka nielen nájmov nebytových priestorov, ale aj nájmov pozemkov na ich dočasné užívanie.

Opatrenie bude platné len počas zatvorenia prevádzky, resp. trvania mimoriadnej situácie vyhlásenej vládou, ako aj na obdobie jedného kalendárneho mesiaca po jej odvolaní. Podmienkou je podanie písomnej žiadosti nájomcu o odpustenie nájomného,“ upozornil Wolf s tým, že každú žiadosť bude mesto posudzovať individuálne.

Zdroj: Webnoviny.sk

žiadne príspevky na zobrazenie