Dvojica sa vydávala za policajtov a vtrhla mužovi na dvor, muža odsúdili na jeden rok väzenia

0
Dvojica sa vydávala za policajtov a vtrhla mužovi na dvor, muža odsúdili na jeden rok väzenia

11.1.2022 (Webnoviny.sk) – V Hrnčiarovciach nad Parnou v okrese Trnava v sobotu úradovala dvojica, ktorá sa vydávala za policajtov. Najskôr jeden mladý muž z obce nahlásil na políciu, že mu skoro ráno pri jeho aute niekto nastriekal do tváre neznámu tekutinu. Musel vyhľadať pomoc na urgentnom príjme v trnavskej nemocnici.

Krátko na to volal na políciu ďalší muž, že mu cez oplotenie domu preliezli na dvor dve osoby. Búchali mu na okno so slovami „policajná akcia, otvorte dvere“. Na ruke jednej z týchto osôb si všimol pásku s označením polícia.

Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, skutoční policajti dvojicu chytili. Páchateľmi boli len 16-ročná Laura a o desať rokov starší Ladislav. Vyšetrovateľ ich obvinil z prečinu porušovania domovej slobody spolupáchateľstvom. Muža už sudca v tzv. superrýchlom konaní odsúdil na jeden rok väzenia nepodmienečne. Mladistvú dievčinu polícia stíha na slobode. V zmysle zákona hrozí za tento trestný čin trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov, v prípade mladistvej sa znižuje na polovicu.

Viac k témam: Ublíženie na zdraví, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojica sa vydávala za policajtov a vtrhla mužovi na dvor, muža odsúdili na jeden rok väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu