Fenoménom jari je závislosť. Patríte medzi zasiahnutých?

0
Fenoménom jari je závislosť. Patríte medzi zasiahnutých?

Sanorinizmus je fenomén, ktorý neobchádza Slovákov ani Čechov. Vytvárame si závislosti na sprejoch a kvapkách do nosa.

Nákupy týchto produktov na stránkach MojaLekáreň.sk v jarných mesiacoch stúpa. Medziročný nárast predaja liekov na nádchu je v aktuálnom období skoro 36%. Ľudia sa s alergiami nevedia vysporiadať a pestujú si závislosť, z ktorej sa len tak ľahko nedostanú. Pomôže im už len lekár, liekmi na predpis!

Predaj liekov na alergie na našich stránkach medziročne vzrástol o 10%. Krivka nárastu nie je vysoká, avšak dokazujúca, že alergikov u nás pribúda.

Ako prvú pomoc alergici, celkom logicky, vyhľadávajú kvapky do očí a spreje do nosa – tie však spôsobujú závisloti! Zákazníci MojaLekáreň.sk dávajú prednosť najčastejšie práve dekongestívam, teda liekom, ktoré poskytujú krátkodobú úľavu v prípade upchatého nosa. Zmierňujú symptómy prechladnutia, chrípky, sínusitídy, sennej nádchy a iných alergických reakcií.

Medzi najpredávanejšie produkty na našich stránkach na uvoľnenie nosa patria Muconasal a Olynth. Pavla Horáková, lekárička online poradne MojaLekáreň.sk, neodporúča používať kvapky a spreje do nosa s účinnou látkou dlhšie ako týždeň. Pri deťoch 5 dní a dojčatá maximálne 3 dni.

Závislosť môže vzniknúť už po 1-2 týždňoch pravidelného používania. Tým sa veľmi rýchlo dostanete do začarovaného kruhu, kedy bez kvapiek či spreja nemôžete fungovať. Postupne môže dochádzať k poškodeniu až odumretiu nosovej sliznice,” upozorňuje. Nie sú teda vhodné pre alergikov, ktorí si vyžadujú dlhodobejšie používanie!

“Bez obsahu dekongestív možno použiť produkty s obsahom prírodných silíc ako napríklad Pinio-Nasal, Aspecton, RymaStop, Sinulan. Tie dokážu z opuchnutých slizníc vytiahnuť tekutinu a znížiť tak opuch a tým spriechodniť nos,” dodáva.

Alergici bojujú s opuchnutými sliznicami, čo treba tiež liečiť. Podľa Pavly Horákovej sú práve na regeneráciu nosovej sliznice vhodné morské vody, ideálne s obsahom panthenolu, alebo nosné oleje. Pomáhajú podľa nej regenerovať poškodenú, suchú a svrbiacu nosovú sliznicu. Aby ste sa cítili dobre, navštívte lekára, alebo sa pri používaní akýchkoľvek voľnopredajných liekov poraďte s lekárnikom.

Na prvom mieste medzi alergiami na Slovensku a v Čechách sú stále alergie na peľ. Za nimi potraviny, prach a roztoče. Vyplýva to z nedávneho prieskumu, ktorý spravila Lékárna.cz, česká sestra online lekárne MojaLekáreň.sk. Ľudia v boji proti alergiám najčastejšie bojujú kúpou Fenistilu, Zirtecu, Zodacu a sprejov na roztoče a prach.

O MojaLekáreň.sk

Internetovú lekáreň prevádzkuje na Slovensku od roku 2006 spoločnosť Pears Health Cyber, s r.o. Dnes okrem širokého sortimentu pre zdravie a krásu ponúka i poradenskú službu lekárnikov a v určitých prípadoch garantuje ich odporúčanie. Prístupom k zákazníkom a pacientom si zakladá na ľudskosti, láskavosti a excelentnej zákazníckej skúsenosti. „Sme tu pre každého, kto sa chce cítiť lepšie,“ zdôrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladateľ a majiteľ spoločnosti Pears Health Cyber.

MojaLekáreň.sk sa opakovane umiestňuje na popredných priečkach prestížnej súťaže Heureka ShopRoka, a radí sa tak k najkvalitnejším e-shopom slovenského internetu. Za rok 2021 sa MojaLekáreň.sk stala víťazom Ceny kvality v kategórii Zdravie. V kategórií Cena kvality: Krása a zdravie obsadila druhé miesto.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu