Francúzsky minister obrany Lecornu oznámil ďalšiu pomoc Ukrajine, dodajú im rakety Aster a obrnené vozidlá

0
Francúzsky minister obrany Lecornu oznámil ďalšiu pomoc Ukrajine, dodajú im rakety Aster a obrnené vozidlá

31.3.2024 (SITA.sk) – Francúzsko dodá Ukrajine 30 protileteckých rakiet Aster pre systém SAMP/T MAMBA, ktorý je ekvivalentom amerického systému Patriot.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pre francúzske médiá to povedal minister obrany krajiny Sébastien Lecornu. Konštatoval pritom, že francúzsky rezort obrany spolupracuje s európskym výrobcom raketových zbraňových systémov MBDA na „zrýchlení produkcie striel Aster“. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Francúzsky balík pomoci Kyjevu bude obsahovať stovky starých ale „stále prevádzkyschopných“ obrnených vozidiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

„Na udržiavanie takej veľkej frontovej línie ukrajinská armáda potrebuje napríklad naše obrnené vozidlá, je to úplne kľúčové pre mobilitu vojakov,“ povedal Lecornu.

„Táto stará ale stále prevádzkyschopná technika bude k dispozícii na priamy prospech Ukrajine vo významných množstvách. Môžeme hovoriť o stovkách kusov v roku 2024 a začiatkom roku 2025,“ dodal francúzsky minister obrany.

Viac k témam: Francúzsky minister obrany, pomoc Ukrajine, Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt, systém protivzdušnej obrany SAMP/T Mamba, Ukrajinská armáda, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Francúzsky minister obrany Lecornu oznámil ďalšiu pomoc Ukrajine, dodajú im rakety Aster a obrnené vozidlá © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie