Galéria plná emócií – GaleriEmotion

0
Galéria plná emócií – GaleriEmotion

Lucka Hrapková, ako správna akčná žena, si svoj sen začala plniť, keď sa stala mamou. Založila si svoju Galériu na emócie a v nej sa venuje foteniu rodín, portrétov, svadieb, reportáží ale aj produktovým fotografiám.

Po vysokej škole odišla za manželom do Holandska, kde študovala a cestovala. Neskôr sa presťahovali do Švajčiarska a ešte dva krát zmenili destináciu. Teraz žijú v Rakúskom pohraničí, v Prellenkirchene blízko svojej rodiny a priateľov. Lucka je energické žieňa, ktoré miluje improvizáciu a je neustále v pohybe, a to nielen s fotoaparátom.

Ako dlho sa venuješ foteniu?

Fotiť som začala po narodení prvej dcérky, ako inak. Bolo to pred 8 rokmi vo Švajčiarsku. Profesionálne som sa tomu začala venovať až po presťahovaní sa do Nemecka, čo bolo pred 4 rokmi. A tak to je dodnes, i keď destináciu sme už zase zmenili. Dúfam, že tentoraz už natrvalo.

FOTO: Archív GaleriEmotion

Ako vznikol názov GaleriEmotion?

Keďže sa venujem tvorivej činnosti (v minulosti som vyrábala fotošperky, momentálne pre klientov robím fotosteny…), rozhodla som sa zastrešiť všetko moje tvorenie jedným názvom. No a tak jednoducho vznikla GaleriEmotion. Galéria plná emócií, či už zachytených alebo vyvolaných.

Akým témam sa pri fotení  venuješ, čo je tvojmu srdcu blízke?

Mojou srdcovkou sú rodinky. Deti a rodičia a láska medzi nimi. V poslednom čase sa však venujem aj brand fotografii, a napodiv mi učarovala aj produktová fotkografia. Avšak nie obyčajná, ale autentická (produkt odfotený v reálnom prostredí).

Je fotenie pre teba splnený sen?

Áno, našla som sa vo fotení, pretože trávim krásny čas s ľuďmi a zachytávam pre nich momenty, ktoré ich budú tešiť nielen v ten okamih, ale navždy. A to je pre mňa to naj.

FOTO: Archív GaleriEmotion

Kde hľadáš inšpirácie pre svoje fotky?

Inšpiráciou sú pre mňa ľudia a ich vzťahy. Nefalšované, spontánne… Mojím prvoradým cieľom je zachytiť pravú emóciu.

Žiješ a fotíš aj  v Rakúsku, akí sú rakúski klienti, ak ich porovnáme so slovenskými?

Rakúšania nemajú kultúru fotenia. Na Slovensku sa ľudia/rodiny fotia aj 2-3 krát do roka, tam u nás (dolné Rakúsko – pohraničie) to tak nie je. Tiež mám problém s uverejňovaním fotiek, ľudia v Rakúsku sú v tomto opatrnejší. Nevadí, lebo dobrá práca ide cez referencie, a myslím, že mne sa darí. V nasej dedine sme 3 profesionálne fotografky, takže je to veľmi zaujímavé. Ja sa snažím presadiť autentickou fotkou, a tá sa ľudom páči.

Prečítajte si aj reportáž z profesionálneho portrétového fotenia akčných žien.

FOTO: FB archív Lucia Hrapkova – Lifestyle Brand Photography

Mala som tú česť byť na tvojom prvom workshope, ktorý bol zameraný na mobilnú produktovú fotografiu. Prečo práve táto téma?

Téma produktovej fotografie u mňa vznikla na základe dopytu. A prečo fotenie na mobil? Nie každý má možnosť kúpiť si zrkadlovku a naučiť sa s ňou pracovať. Veľa ľudí vyrába veci, ktoré hneď po výrobe putujú k zákazníkovi, a nie je čas riešiť fotografa. Mobil máme po ruke vždy. Na mojom workshope učím základy mobilnej fotografie z teoretickej časti, a potom už pracujeme prakticky s konkrétnym produktom.

Pripravuješ aj ďalšie workshopy?

Momentálne mám otvorený ďalší kurz Home made produktovej fotografie (fotenie na mobil) v Monsters Cafe v Bratislave 20. novembra 2018.  Plánujem aj workshop na tému Fotíme fashion, samozrejme, zase na mobil.

FOTO: FB archív – Lucia Hrapkova – Lifestyle Brand Photography

Aký je tvoj vzťah k sociálnym sieťam? Používaš ty sama často mobil ako fotoaparát?

Čo sa sociálnych sietí týka, používam Facebook aj Instagram. Sú to skvelé reklamné kanály, len to treba vedieť uchopiť.

Ako si vieš najlepšie oddýchnuť?

Ja neviem veľmi oddychovať.  Som stále v pohybe, a to mi vyhovuje. Relaxujem, keď robím, a robím to, čo ma baví.

FOTO: FB archív – Lucia Hrapkova – Lifestyle Brand Photography

Si akčná žena a mamina, ako si efektívne zadeľuješ čas?

Milujem improvizáciu a time manažment je môj nepriateľ. Čistá katastrofa pre mňa. Všetko robím naraz, na poslednú chvíľu, ale vtedy som najefektívnejšia. Jediné, na čom som fakt zapracovala, je čas pre rodinu, to je pre mňa veľmi dôležité.

Akú radu by si dala našim akčným ženám?

Nemajte strach z toho, že nebudete dokonale pripravené, vždy sa čosi vymyslí a bude to TOP.

žiadne príspevky na zobrazenie