Handmade a kvalitné fotografie

2
Handmade a kvalitné fotografie

Všetci, ktorí chceme predávať svoje handmade výrobky prostredníctvom internetu, určite vieme základe pravidlá, aby sme boli úspešní v predaji. Prvé, zlaté pravidlo, je kvalitná fotografia.

Pri prvom pravidle je ideálne, keď ide o kombináciu produktovej fotky so všetkými detailmi a umeleckej fotografie. Umelecká fotografia nášho budúceho zákazníka priláka a produktová fotografia predá výrobok. Áno, toto každý z nás ovláda.

Ako sa však dopracovať ku krásnym a zároveň kvalitným fotografiám? Nechcem v tomto článku písať o tom, že máme fotiť pri dennom svetle, ani o tom, či si musíme alebo nemusíme kupovať zrkadlovku. O tom je všade veľa článkov a rád. V tomto texte sa s vami chcem podeliť o moju skúsenosť, ako som získala zopár krásnych fotiek inou cestou.

Úplne náhodne pri každodennom vyhľadávaní informácií na internete som narazila na skratku TFP. Čo to je za skratku? Začala som googliť a zistila som nasledovné informácie. Skratka TFP znamená “Time/Trade/Test For Prints/Portfolio/Pictures”, čo je v preklade “Čas na foto”. V realite ide o to, že sa stretnú modelka/model a fotograf/fotografka a dohodnú si spoločne fotenie. Modelka si za dané fotenie neplatí a fotograf tieto fotografie nemôže predať ani speňažiť. To všetko si dohodnú aj zmluvne. Čo z toho majú? Modelka krásne foto, ktoré môže použiť do svojho booku, a fotograf má ďalšie foto do svojho portfólia. Zároveň si robia navzájom aj reklamu :).

A ako to súvisí s handmade?

No, veľmi nesúvisí, ale mne to nedalo a hodila som skratku do sociálnej siete, kde mi vyhľadalo pomerne dosť skupín, kde fotograf hľadá modelku na fotenie alebo opačne. Tak som zadala status, inzerát s myšlienkou, že chcem nafotiť pár mojich výrobkov. Bola som veľmi milo prekvapená, koľko fotografov a modeliek mi napísalo. Dievčatá v rôznom veku chceli byť modelkami, niektoré boli ochotné precestovať viac ako 100 kilometrov, a fotografov reagovalo ešte viac. S niektorými som si vymenila pár riadkov, iným poďakovala za záujem a nakoniec som si pre moje fotenie vybrala Lucku ako fotografku. Následne to už malo veľmi rýchly priebeh od úvodného inzerátu po finálnu dohodu. Uplynulo len pár desiatok minút a fotenie sme si dohodli o pár dní. Ešte prostredníctvom sociálnej siete sme si prešli moju predstavu fotiek.

Zdroj foto: Dav

Prišiel deň D

Zdrojfoto:www.sashe.sk/majkatv

Stretli sme sa všetky tri a môj 4-mesačný syn v ateliéri, kde sme doladili oblečenie a šperky na fotenie a šlo sa fotiť. Lucka fotila, Veronika pózovala, ja som si už len dolaďovala detaily a drobček spinkal či sa hral. Celé to trvalo pár hodín, ktoré nám neskutočne rýchlo zbehli.

Zdroj foto:www.sashe.sk/majkatv

Potom to bolo už len na Lucke, aby upravila fotografie. Tu je nádherná ukážka našej spolupráce, ktorú postupne uvidíte v mojej galérii na sashe.sk/majkatv alebo na Facebooku.

.

Lucka a Veronika, ďakujem za spoluprácu a príjemný deň s vami. Milé čitateľky, a ako sa vám pozdávajú moje nové fotografie?

Foto: Lucia Minárová Photography

Modelka: Veronika Jagelková

žiadne príspevky na zobrazenie

2 KOMENTÁRE

  1. TFP sa tu nedá aplikovať keďže ide o propagáciu výrobku za účelom komerčného využitia. Bez fotky ten produkt nepredá. Takže ak chce Hand made vylrobca fotky za čas, tak nech sa dohodne na % zo zisku a rozdelí sa s fotografom po úspešnom predaji! Inak je to len zneužívanie TFP služby.