Haváriu autobusu v Benátkach neprežili aj dve deti, z nadjazdu padal niekoľko metrov a začal horieť (foto)

0
Haváriu autobusu v Benátkach neprežili aj dve deti, z nadjazdu padal niekoľko metrov a začal horieť (foto)

4.10.2023 (SITA.sk) – Najmenej 21 ľudí zomrelo a 18 utrpelo zranenia pri nehode autobusu pri historickom centre Benátok. Nešťastie sa stalo v obvode Mestre, ktorý spája s ostrovnými Benátkami most cez lagúnu, keď autobus so zahraničnými turistami, vrátane Ukrajincov, spadol z nadjazdu.

Zranených previezli do nemocníc

Medzi obeťami sú aj dve deti, uviedol benátsky prefekt Michele Di Bari. Autobus smeroval do kempu v obci Marghera.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária autobusu v Benátkach (fotografie)

Štyria zranení boli vo vážnom stave, povedal benátsky predstaviteľ Renato Boraso. Zranených previezli do piatich nemocníc v oblasti.

„Ľudia v autobuse sa ocitli obkľúčení plameňmi. Scéna, ktorú sme našli, bola hrozná. Vytiahnutie niektorých tiel trvalo asi hodinu,“ vyjadril sa veliteľ benátskych hasičov Mauro Luongo.

V meste je vyhlásený smútok

Starosta Benátok Luigi Brugnaro na platforme X, predtým známej ako Twitter, napísal, že miesto nehody bolo „apokalyptické“ a vyhlásil v meste smútok. Miestne médiá uviedli, že autobus padal niekoľko metrov, než dopadol blízko železničnej dráhy a začal horieť.

Prezident Benátska Luca Zaia pre štátnu televíziu RAI povedal, že príčinu nešťastia zatiaľ nepoznajú. „Je to dôležitá tragédia, ale je náročné pochopiť, čo sa stalo. Autobus bol nový a elektrický a ulica nebola obzvlášť problematická,“ uviedol.

Viac k témam: Benátky, Havária autobusu, Starosta Benátok, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Haváriu autobusu v Benátkach neprežili aj dve deti, z nadjazdu padal niekoľko metrov a začal horieť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie