Izraelská armáda zintenzívňuje operácie v centrálnom Pásme Gazy, naznačuje možné rozšírenie ofenzívy proti Hamasu

0
Izraelská armáda zintenzívňuje operácie v centrálnom Pásme Gazy, naznačuje možné rozšírenie ofenzívy proti Hamasu

5.6.2024 (SITA.sk) – Izraelská armáda oznámila, že začala „operačnú aktivitu“ v dvoch oblastiach v centrálnom Pásme Gazy. To by mohlo naznačovať možné rozšírenie pozemnej ofenzívy Izraela proti militantnému hnutiu Hamas.

Armáda v stredu uviedla, že jej sily operujú „nad zemou aj pod zemou“ vo východných častiach Dajr al-Balah a v palestínskom utečeneckom tábore Bureidž. Operácia sa podľa nej začala náletmi na militantnú infraštruktúru, po ktorej vojaci začali „cielenú dennú operáciu“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Od začiatku vojny Izrael bežne robí nálety vo všetkých častiach Pásma Gazy a vykonal aj masívne pozemné operácie v najväčších mestách Gaza a Chán Júnis, ktoré skončili zväčša v troskách. V meste Rafah vykonáva, podľa jeho slov, obmedzenú operáciu.

Izraelská armáda tiež skôr počas roka viedla ofenzívu na niekoľko utečeneckých táborov v centrálnom Pásme Gazy. V piatok sa vojaci stiahli z tábora Džabálijá na severe Pásma Gazy po tom, ako tam týždne bojov spôsobili rozsiahlu deštrukciu. Záchranári tam našli telá 360 ľudí, zväčša žien a detí, ktoré zahynuli počas bojov

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Izraelská armáda zintenzívňuje operácie v centrálnom Pásme Gazy, naznačuje možné rozšírenie ofenzívy proti Hamasu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie