Je jedno, či cestujete novým alebo jazdeným autom. Dôležité je každý deň jazdiť bez zbytočných problémov

0
Je jedno, či cestujete novým alebo jazdeným autom. Dôležité je každý deň jazdiť bez zbytočných problémov

Uvedomujete si, že je auto vaším každodenným spoločníkom? Využívate ho na cestu do práce, s deťmi na krúžky, na zásobovanie, ale aj na služobné cesty. Keď všetko klape ako má, jazdíte s radosťou. Horšie je, ak nastanú komplikácie a rôzne poruchy narušia každodenné rituály.

A preto, či už patríte k tým, ktorí dávajú prednosť novým autám alebo u vás vyhrávajú „jazdenky“, nezabúdajte na doplnkové poistenie, aby ste napríklad cestou na nákup do potravín, nezostali bezmocne stáť kdesi pri krajnici. Okrem toho, že zostanete hladní, ešte si aj poriadne priplatíte.

Keď ušetrené peniaze nestačia na pokrytie nákladov

Beáta si po rozvode kúpila ojazdené auto. Na nové nemala, ale kvôli deťom a komplikovanej logistike, na presuny niečo malé a šikovné určite potrebovala. Napriek roku výroby jej obľúbená Karkulka, ako svoje červené auto volala, slúžila každý deň na nevyhnutný presun do práce a do školy. Avšak pri kúpe auta poisteniu veľkú pozornosť nevenovala. Zvolila len to povinné.

Zdroj foto: Pexels_El Jundi

Mama troch detí bývala na okraji mesta, takmer v horách, kde v zime ešte vždy vedela napadnúť poriadna kopa snehu. Presne v taký deň sa vracala s deťmi domov a pre chumelicu nevidela ani na krok. Odrazu začala prevodovka neznesiteľne škrípať. Auto začalo poskakovať po ceste a zaradiť do dvojky bolo nemožné. Beáta spomalila, až napokon úplne zastala. Oblial ju studený pot. Vedela, že je zle.

Ako tento príbeh skončil, asi tušíte. Premrznuté deti, odťahová služba, autoservis a veľké výdavky. Deti sa neskôr zohriali, cestovanie s „odťahovkou“ sa im nesmierne páčilo a šikovní muži v montérkach v servise tiež. Dokonca dostali malí statoční cestovatelia aj po horúcej čokoláde. Ale Beáta si spytovala svedomie, pretože zdanlivo ušetrené peniaze za poistenie, ani zďaleka nestačili na pokrytie všetkých nákladov spojených s príbehom nefunkčnej prevodovky. Hneď na druhý deň zašla do poisťovne Colonnade, kde zistila, že poistenie Autocheck je pre ňu to pravé.

Prečítajte si: Hokejová rozhodkyňa: Stretla som sa s názormi, že patrím do kuchyne a nie na ľad

Poistenie EuroGAP a Autocheck nenechajú nič na náhodu

V poisťovni Colonnade poistíte na cesty seba aj vozidlo a poistiť sa môžete online. S výberom vhodného poistenia vám pomôžu a ochotne odpovedia aj na všetky vaše otázky.

Preto, ak plánujete kúpu nového auta, nezabudnite na doplnkové poistenie. To, čo sa vám zdá teraz zbytočné, vás neskôr môže vyjsť pekne draho. Vyberte si to najlepšie poistenie skôr, než bude neskoro.

EuroGAP – poistenie finančnej straty, totálnej škody alebo krádeže vozidla

O tom, že nové vozidlo stráca každým dňom na svojej hodnote, všetci dobre vieme. EuroGAP poskytuje vaším investíciám potrebnú ochranu a zabezpečí poistné plnenie až do výšky obstarávacej ceny vozidla. Ak na aute vznikne totálna škoda, EuroGAP poistenie doplatí potrebné náklady na kúpu úplne nového auta. Tento produkt je tak vhodný skutočne pre každého.

Doplnkové poistenie EuroGAP – poistenie finančnej straty zabezpečí popri havarijnom poistení ochranu vašich investícií do kúpy motorového vozidla a kryje finančnú ujmu v dôsledku totálnej škody na vozidle, a to aj vrátane odcudzenia.

Prečítajte si: Kariérová poradkyňa Michaela Valicová: Materská dovolenka je ideálnym obdobím na zmenu pracovného smerovania

Zdroj foto: Pexels_Malte Luk

Autocheck – poistenie 100 % krytia nákladov za pozáručné opravy

Občas si ani neuvedomujeme, ako nám autá uľahčujú presuny a v mnohých prípadoch šetria čas. Keď zostanú vďaka nejakej chybe v autoservise, pocítime diskomfort a ak k tomu pridáme vysoký účet za opravy, o zlú náladu máme postarané.

S poistením Autocheck môžete pokojne spávať. Čas vám neušetrí, ale eurá určite áno, pretože kryje náhle a nepredvídateľné vnútorné mechanické alebo elektrické poruchy vozidla, ktoré boli spôsobené zlyhaním niektorej z poistením krytých súčiastok. Môže ísť o problémy s motorom alebo prevodovkou, o poruchy elektrických sústav, ale aj o nefungujúcu klimatizáciu, či problémy s ovládaním a bezpečnosťou vozidla. S poistením Autocheck sa viac nemusíte obávať ani cestovania za dovolenkou, či za prácou. Oprava vozidla je pokrytá v rámci celej Európskej únie.

Poistenie motorového vozidla – poistenie Autocheck je ideálne pre tých, ktorí majú v pláne kúpu nového alebo jazdeného vozidla, ale aj pre tých, ktorí chcú ochrániť na cestách svoju rodinu pred nepríjemnými situáciami. Ak vaše auto zostane nepojazdné, je odťah do najbližšieho servisu krytý limitom do 200 €.

Zdroj titulná foto: Pexels_Kaboompics.com

žiadne príspevky na zobrazenie