Kapitán švédskej reprezentácie zodpovedal za zloženie tímu, na MS v hokeji si zahrá aj so svojím kamarátom z detstva

0
Kapitán švédskej reprezentácie zodpovedal za zloženie tímu, na MS v hokeji si zahrá aj so svojím kamarátom z detstva

10.5.2024 (SITA.sk) – Kapitán švédskej hokejovej reprezentácie Erik Karlsson prevzal zodpovednosť za zloženie výberu „Tre Kronor” na majstrovstvách sveta v Česku.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Podľa webu aftonbladet.se skúsený 33-ročný zadák sám kontaktoval dostupných hráčov, aby Švédsko pricestovalo na turnaj s čo najsilnejším tímom. „Kontaktoval som viacerých, ale neviem, či som urobil až toľko,” skromne poznamenal Karlsson.

Priatelia od základnej školy

Medzi hráčmi, ktorých presvedčil na účasť na svetovom šampionáte, bol tiež jeho dlhoročný kamarát Victor Hedman. Málokto vie, že sú priatelia ešte od čias, keď navštevovali základnú školu. Obaja majú 33 rokov a deti v rovnakom veku.

Prvýkrát sme sa stretli v Munkforse, volá sa to tak? Neviem. Bolo to pred nejakým sústredením do 15 rokov. Myslel som si, že je to nejaký hráč A-mužstva. Hneď vtedy sme sa skamarátili,“ zaspomínal si Karlsson na prvé stretnutie s Hedmanom, momentálne klubovým spoluhráčom slovenského beka Erika Černáka v Tampe Bay Lightning zo zámorskej NHL.

Spolu v tíme po ôsmich rokoch

Naposledy si v reprezentačnom drese spolu zahrali na MS 2016. Karlsson, ktorý trikrát vyhral Norrisovu trofej určenú pre najlepšieho obrancu NHL, súhlasil s účasťou na MS, akonáhle bolo rozhodnuté, že jeho tím Pittsburgh Penguins nepostúpi do play-off.

Hedman bol k dispozícii o čosi neskôr, po vypadnutí „bleskov” v 1. kole play-off s Floridou Panthers. Švédi vstúpia do MS v Česku piatkovým večerným duelom proti mužstvu USA v rámci „slovenskej” B-skupiny, ktorá sa hrá v Ostrave.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2024
Zdroj: SITA.sk – Kapitán švédskej reprezentácie zodpovedal za zloženie tímu, na MS v hokeji si zahrá aj so svojím kamarátom z detstva © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie