Kde ponúkajú úrokové prázdniny pre začínajúcich podnikateľov?

0
Kde ponúkajú úrokové prázdniny pre začínajúcich podnikateľov?
slsp

Skvelá správa pre tých, ktorí chcú rozbehnúť svoje podnikanie! Podnikatelia a firmy, ktoré v tomto roku začali alebo začnú so svojou činnosťou, môžu na jeden rok fungovania získať od Slovenskej sporiteľne investičný úver až 10 000 eur bez úrokov.

Druhý ročník iniciatívy Úrokové prázdniny pre začínajúcich podnikateľov prináša aj množstvo ďalších cien a výhod od partnerov ako Zaraguza, Firmáreň či nášho portálu Akčné ženy.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si ľudia neplnia svoje podnikateľské sny, sú chýbajúce financie.

„Naším cieľom je systematicky pomáhať začínajúcim podnikateľom naštartovať ich biznis a prispieť tak k tvorbe nových pracovných miest. Preto ako jediná komerčná banka financujeme aj úplných začiatočníkov v podnikaní. Teraz im navyše opäť prinášame úrokové prázdniny na jeden rok,“ hovorí Tigran Aleksanyan, koordinátor programu pre začínajúcich podnikateľov Slovenskej sporiteľne.

Začínajúci podnikateľ ušetrí až 900 eur!

V rámci iniciatívy banka poskytne záujemcom investičné úvery do 10 000 eur bez úrokov na prvý rok. Začínajúci podnikateľ tak ušetrí až 900 eur a tieto peniaze môže použiť na iné potrebné činnosti, napríklad na ďalšie marketingové aktivity či na vytvorenie finančnej rezervy.

„Chceme ukázať, že úroky, ktoré podnikateľ zaplatí banke, sú zanedbateľné (cca 80 eur mesačne) oproti tomu, čo získa. Sloboda v rozhodovaní a neobmedzený priestor na sebarealizáciu, pravidelný vyšší príjem oproti zamestnaniu, tvorba pracovných miest aj pre ostatných, prispievanie k zaplneniu medzery na trhu alebo riešenie spoločenských problémov, budovanie si vlastnej značky – pre to všetko sa oplatí postaviť na vlastné nohy,“ opisuje výhody podnikania Aleksanyan.

Prečítajte si aj 10 tipov, ako začať podnikať

pixabay.com

Čo ešte môžete získať?

Hlavnými cenami pre najlepší projekt, resp. projekty, je 10 hodín marketingovej konzultácie s agentúrou Zaraguza a mediálny priestor v hodnote 1 000 eur na portáloch akcnezeny.sk a akcnemamy.sk, účasť v programe Mastermind skupina: Rozhýb svoj biznis nápad! a právne poradenstvo od advokátskej kancelárie Highgate Law & Tax.

Všetci prihlásení môžu získať bezplatnú konzultáciu k podnikateľskému plánu od špecialistov banky, ktorí každý mesiac poradia desiatkam začínajúcich podnikateľov. Okrem toho si môžu zriadiť podnikateľský účet na rok zadarmo a online si založiť živnosť alebo s. r. o. za 1 euro. Pre vybraných účastníkov sú od partnerov pripravené ďalšie benefity zadarmo alebo so zľavou – POS terminál, vzdelávanie, mentoring a konzultácie v oblasti podnikania, marketingu, crowdfundingu, účtovníctva či daní.

Minulý rok bolo 140 prihlásených

Do prvého ročníka iniciatívy svoj nápad prihlásilo 140 ľudí. „Mohol som dokúpiť veci do firmy a tiež sa mi ľahšie dýchalo zo začiatku, keď bolo menej práce. Keď máte nejakú rezervu, je to jednoduchšie. Aj vďaka tomu dnes môžem byť vo vlastnej firme,“ hovorí Slavomír Haško, ktorý v Krupine založil firmu SH Alarm na inštaláciu zabezpečovacích systémov.

CAD špecialista Ján Kocúr z Bratislavy, ktorý svoje skúsenosti zo zamestnania pretavil do vlastnej firmy na tvorbu technickej dokumentácie k3D, hodnotí: „Prostriedky, ktoré sme takto ušetrili, som mohol použiť na ďalšie veci, ktoré sú pri nových firmách dôležité – reklama, ďalšie vybavenie či priestory. Rozhodne v tom vidím veľký prínos.“

Úrokové prázdniny môžu využiť aj neziskové organizácie, tak ako to vlani urobilo napríklad OZ Na trati, ktoré v Hrnčiarovciach nad Parnou otvorilo centrum pre autistické deti. „Nulové úroky nám pomohli nezaťažovať už aj tak napätý cash flow ďalšími výdavkami v období, keď sme reálne negenerovali žiadne príjmy,“ vysvetľuje Miriama Smrtičová, riaditeľka združenia.

Podmienky získania úveru

Bezúročný úver až do sumy 10 000 eur môže získať každý začínajúci podnikateľ, ktorého biznis plán banka vyhodnotí ako perspektívny a schopný generovať dostatok príjmov na splácanie. Počet podporených projektov pritom nie je obmedzený. Podmienkou je do 30. septembra vyplniť formulár biznis plánu na stránke www.zacinamepodnikat.sk a následne ho do 8. novembra obhájiť v Slovenskej sporiteľni.

Ak na prípravu a realizáciu potrebuje začínajúci podnikateľ dlhší čas, môže využiť štandardné možnosti financovania, ktoré banka ponúka celý rok. Bezúročné obdobie trvá 12 mesiacov od čerpania úveru. Splátkový kalendár je individuálny, istinu úveru je možné napríklad splatiť postupne či jednorazovo ku koncu bezúročného obdobia alebo si splácanie rozložiť až na 6 rokov. Po uplynutí bezúročného obdobia sa bude zostatok úveru úročiť sadzbou 5,9 % ročne.

Kompletné informácie o iniciatíve nájdete na www.zacinamepodnikat.sk.

žiadne príspevky na zobrazenie