Kde získať najkrajšie fotky z dovolenky pre vaše sociálne siete?

0
Kde získať najkrajšie fotky z dovolenky pre vaše sociálne siete?
Niekto si ideálnu dovolenku predstavuje ako relax v bublinkách wellness centra a užívanie si služieb špičkového hotela.
Áno, aj s týmto obsahom sa dá celkom efektívne zabodovať na sociálnych sieťach. FoxoBoxo však myslí aj na aktívnych dovolenkárov, ktorí hľadajú nové miesta a zážitky. Ak vás teda láka viac aktívny oddych v prírode, máme pre vás niekoľko zaujímavých tipov.

Dočítate sa, že naše Slovensko je plné známych, ale aj skrytých miest a lokalít, ktoré len čakajú, aby ste ich objavili a preskúmali. Zbaľte si batohy, pripravte turistické topánky a hlavne svoje foťáky. Zábery z týchto výletov sa totiž stanú ozdobou vašich sociálnych sietí!

Okrem iného sa dočítate aj:

  • Aká je najfotogenickejšia technická pamiatka na Slovensku.
  • Aký vrch je v logu Národného parku Malá Fatra.
  • Koľko kilometrov cyklotrás máme na Slovensku.
  • Kde nájdete unikátnu 12-metrovú rozhľadňu v tvare suda

Chmarošský viadukt nesmie chýbať ani na vašom profile

Medzi obľúbené miesta výletníkov môžeme zaradiť aj Chmarošský viadukt pod Kráľovou hoľou v Telgárte. Patrí medzi najfotogenickejšie miesta na Slovensku. Stačí si na Instagrame pozrieť príspevky s hashtagom #chmarosskyviadukt a zaplavia vás tisícky krásnych fotografií. Táto technická pamiatka láka nielen milovníkov vlakov, ale aj turistov, ktorí prechádzajú cez východné Horehronie. Za obcou Telgárt môžete vidieť 113,6 metrov dlhý a 18 metrov vysoký železničný most, ktorý pochádza z 30. rokov minulého storočia. Most bol prvou členenou oblúkovou konštrukciou zo železobetónu vo vtedajšom Československu. Nachádza sa na železničnej trati Červená Skala-Margecany a fotka z tohoto výletu určite získa na vašom profile veľa reakcií, srdiečok aj komentárov.

Najkrajšie cyklotrasy na Slovensku, s ktorými sa radi pochválite

Tiež sa vám stalo, ako sa na cyklistike pristihnete pri sledovaní nádhernej prírody? Stačí len na sekundu zosadnúť alebo vytiahnuť foťák počas oddychovej zastávky a zvečniť tieto výhľady aj pre svojich známych. Okrem nádherných scenerií ukážete svojim kamarátom a sledovateľom na sociálnych sieťach aj svojho športového ducha. Hovorí sa, že výhľad na krajinu je najkrajší z konského sedla. Smelo môžeme tento výrok rozšíriť aj o sedlo vášho bicykla! Slovensko ponúka tie najkrajšie cyklotrasy rôznych náročností. Cyklovýlet si tak užijete rovnako s rodinou a deťmi, ako aj s vašimi kamarátmi, skúsenými cyklistami. Aktuálne sa po Slovensku môžeme prevážať po vyznačených cyklotrasách v celkovej dĺžke asi 13 000 km.

Vybrať tú najkrajšiu cyklotrasu, ktorú na Slovensku máme, je veľmi náročné. Do pozornosti vám však dávame tri zaujímavé a pritom nenáročné trasy na cyklovýlet:

Dunajská cyklistická cesta

Táto nenáročná trasa je súčasťou európskej cyklotrasy z nemeckého Donaueschingenu do maďarskej Budapešti. Slovenská časť vás prevedie z Bratislavy po toku Dunaja cez Gabčíkovo až do Štúrova. Náročnosťou patrí medzi ľahšie (bez výrazného prevýšenia, vyžaduje však dobrú kondičku, ak ju chcete zdolať celú). Jej dĺžka je spolu 168 km.

Pohľad na Devín, pixabay.com

Na bicykli po Tokaji

Známa vinohradnícka oblasť láka turistov nielen na skvelé víno, ale aj na krásne cyklovýlety. Pokojné cesty v prostredí vinohradov sú ideálne na výlety s rodinou a deťmi. Odporúčame zavítať k 12-metrovej vyhliadkovej veži v obci Malá Tŕňa. Má unikátny tvar suda a ponúka úchvatné výhľady – ideálne na krásne fotografie! Pohodlne sa sem dostanete z obce Černochov.

Okolo Liptovskej Mary

Vodnú nádrž na Liptove poznáme všetci ako obľúbené miesto letných zážitkov a aktivít pri vode. Ak však vysadnete na bicykel, môžete spoznať okolie Liptovskej Mary na ceste po nenáročných cyklotrasách. Vyrazíte z Liptovského Mikuláša a trasu si už môžete pokojne prispôsobiť podľa seba. Odskočíte sa okúpať alebo navštívite zaujímavý skanzen Havránok? Je to len na vás.

Zvieratká na fotkách vždy zabodujú

Nie je tajomstvom, že fotografie domácich miláčikov získajú na každom profile veľa reakcií. Ak však žiadneho nemáte, alebo jednoducho milujete zvieratká, naplánujte si najbližší výlet na skvelé farmy v okolí Bratislavy. Naživo a v prirodzenom prostredí tu môžete na vlastné oči vidieť rôzne hospodárske, ale aj cudzokrajné zvieratá. Často ich môžete aj kŕmiť a pohladkať. Takýto zážitok si zamilujú deti, ale krajší deň a úsmev na tvári vyčarí aj nám, dospelákom.

Oáza Sibírskeho tigra

Vedeli ste o tom, že na Slovensku máme miesto, kde sa snažíme o záchranu sibírskeho tigra? Neďaleko Senca pri obci Kostolná pri Dunaji mu organizátori tejto iniciatívy vytvorili imitáciu prirodzeného prostredia spolu s rastlinami, vodou a rôznym členitým terénom. Na vlastné oči môžete vidieť niekoľko dospelých tigrov, levy aj roztomilé tigríčatá. Otvorené majú počas víkendov, sviatkov a prazdnin v čase od 12:00 do 15:00 hod. Kŕmenie zvierat tu žiaľ nie je povolené.

Remeselná farma Abeland

Na ceste za priehradou v Lozorne, priamo v karpatských lesoch, objavíte ďalšiu, tentokrát rodinnú farmu v okolí Bratislavy. Rodina Abelovcov počas víkendov otvára brány svojho hospodárstva pre návštevníkov aj školské výlety. Stretnete sa tu s rozličnými hospodárskymi zvieratami, štýlovou ekologickou architektúrou a posedieť si môžete aj v čajovni. Pohodlne sa tu poprechádzate aj s kočíkom.

Gazdovský dvor Náš sen

Farma, alebo skôr gazdovský dvor, sa nachádza tiež neďaleko Bratislavy. Autom to do obce Pusté Úľany zvládnete asi za 40 minút. Naozaj sa tu splní sen všetkých milovníkov zvierat. Môžete tu stretnúť kone, lamy, somáriky, prasiatka, kozy, vodné vtáky, morčatá aj králiky. A radi sa od vás nechajú aj nakŕmiť. Gazdovský dvor Náš sen je otvorený od Marca vždy počas víkendov od 13:00 do 17:00 hod.

Trochu námahy za najkrajšou fotkou z oblakov

Nie je krajší pocit, ako po túre vystúpať na vrchol a užívať si nádherné (a zaslúžené) výhľady na okolie. Tieto spomienky si určite nezabudnite zvečniť aj pre svoj súkromný archív a profil na sociálnych sieťach. Jedna fotka povie viac ako tisíc slov – v tomto prípade to naozaj platí na 100%. Fotografie z turistiky ocenia všetci vaši sledovatelia. Hľadáte tipy na zaujímavú turistiku? Predstavíme vám vrchy Malej Fatry, ktorá patrí medzi naše najkrajšie miesta na Slovensku.

Hlavný hrebeň Krivánskej časti Malej Tatry, Slovensko. V popredí Hromové, Steny, Poludňový Grúň (úplne vľavo), v pozadí takmer zakrytý Stoh a Veľký Rozsutec. Foto: Juloml, wikipedia.org

Veľký Rozsutec

Viete o tom, že práve tento vrch nájdete v logu Národného parku Malá Fatra? Výstup by vám mal trvať asi 3-4 hodiny a pôjdete aj cez pomerne náročný terén. Výhľady z jeho vrcholu vám však vyrazia dych. Dokonca už počas cesty narazíte na množstvo unikátnych rastlín a živočíchov, takže majte foťák vždy po ruke.

Veľký Kriváň

S nadmorskou výškou 1709 m je Veľký Kriváň najvyšším vrchom Malej Fatry. Predstavuje tak určite výzvu, na ktorú sa treba dobre pripraviť. Značenie a orientácie je však veľmi dobrá a už počas výstupu si budete užívať výhľady na Vrátnu dolinu aj okolité vrchy.

Jánošíkove diery

Kto si urobil výlet do Malej Fatry a nenávštívil Jánošíkove diery, ten ako by tam ani nebol! Diersky potok tu vyformoval 3 hlavné úseky: Dolné, Nové a Horné diery. V celej lokalite sa nachádza množstvo známych turistických chodníkov, rebríkov a lávok. Turistika tu vďaka nim dostáva úplne iný rozmer. Určite odporúčame navštíviť vodopády Dierového potoka. Jedná sa o viac ako 12 vodopádov v odklopení vrchov Malej Fatry.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu