Kollár alebo Baranovič? V Hlohovci sa uchádzajú o post primátora iba dvaja kandidáti

3.9.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidátne listiny pre voľby primátora Hlohovca doručili mestskej volebnej komisii len dvaja kandidáti, obaja sa stretli vo volebnom súboji aj pred štyrmi rokmi.

50-ročný mestský poslanec Ivan Baranovič kandiduje ako nezávislý a 53-ročný súčasný primátor Miroslav Kollár je kandidátom strany Spolu – občianska demokracia.

Vo voľbách pred štyrmi rokmi získal Kollár 2 610 hlasov voličov, Baranovič mal približne o tisícku hlasov menej a skončil na treťom mieste.

Politické strany nominovali v Hlohovci 38 kandidátov na pozíciu poslanca mestského zastupiteľstva a svoje kandidátne listiny doručilo aj 18 nezávislých kandidátov.

Všetky podané kandidátne listiny musí ešte skontrolovať mestská volebná komisia, ktorá sa prvý raz zíde v pondelok 5. septembra. Kandidáti budú oficiálne zaregistrovaní až po kontrole všetkých náležitosti kandidátok. Hlohovčania si budú v sobotu 29. októbra do mestského zastupiteľstva voliť 17 poslancov.

Viac k témam: Komunálne voľby 2022 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár alebo Baranovič? V Hlohovci sa uchádzajú o post primátora iba dvaja kandidáti © SITA Všetky práva vyhradené.