Krásne Grécko po celý rok – zistite viac o Zakynthose

0
Krásne Grécko po celý rok – zistite viac o Zakynthose
Navagio beach with turquoise blue sea water surrounded by huge white cliffs. Famous landmark location on Zakynthos island, Greece.
Krásny ostrov Zakynthos v Grécku sa preslávil svojou malebnou plážou, kde stroskotala loď.

No na tomto malebnom ostrove v Iónskom mori sa dá robiť a vidieť aj mnoho iných vecí. Zakynthos ponúka strmé vápencové útesy, biele kamienkové pláže a niektoré z najfarebnejších modrých vôd, aké ste kedy v živote videli. Pamiatky na tomto ostrove môžete preskúmať loďou alebo po súši a z Atén sa na Zakynthos dostanete pomerne ľahko.

Ako sa dostať na Zakynthos v Grécku?

Na ostrov Zakynthos sa dá dostať letecky alebo trajektom.

Let na Zakynthos je najjednoduchší, najrýchlejší a najdrahší (ale odporúčaný) spôsob, ako sa tam dostať. Letisko Zakynthos (ZTH) je denne obsluhované priamymi letmi z Atén, ako aj z niektorých medzinárodných miest ako Amsterdam, Rím a Varšava alebo skúste vyhľadať letenky Malaga, či iných populárnych európskych destinácí. Letisko je ľahko dostupné, nie viac ako 5 km od mesta Zakynthos, ale aj celkom blízko iných známych dedín a pobrežných oblastí. Dostať sa z letiska a na letisko miestnym taxíkom je jednoduché a tiež celkom pohodlné.

Cesta trajektom na Zakynthos z Atén je lacnejšia ako let, ale je pomalšia a o niečo komplikovanejšia. Najprv musíte ísť 4 hodiny autobusom z Atén do Kyllini, a potom tam naskočiť na trajekt. Plavba loďou z Kyllini na Zakynthos trvá približne 1 hodinu.

Empty white plastic sunbeds on Tsilivi Beach in summer on Zante Island, Greece

Vyhliadka Navagio

Táto slávna pláž so stroskotanou loďou je to, čo ako prvé zaradilo ostrov Zakynthos na zoznamy mnohých cestovateľov. Je to pravdepodobne jeden z najznámejších cestovateľských obrázkov na svete!

Navagio je krásna odľahlá pláž obklopená tyrkysovou vodou a dramatickými kľukatými útesmi. V strede pláže sedí pašerácka loď, ktorá narazila na plytčinu počas búrlivého počasia v roku 1980. Ak chcete hlavne vidieť ikonický výhľad a odfotiť si ho, môžete to urobiť z hľadiska na útesoch vysoko nad plážou.

Preskúmajte Modré jaskyne na ostrove Zakynthos

Na severnom pobreží ostrova je malý prístav známy ako Skinari, odkiaľ sa môžete nalodiť na jednu z lodí, ktoré vás odvezú do Modrých jaskýň, nádhernej pamiatky, ku ktorej sa dá dostať iba po mori.

Modré jaskyne na Zakynthose sú vápencové morské zátoky a prírodné oblúky obklopené tmavomodrými vodami, ktoré odrážajú ich nekonečné odtiene modrej v bielych stenách jaskýň. Najlepšia časť návštevy jaskýň je zoskočiť z člnov a zaplávať si v jedinečných vodách! Nemáte hneď chuť prezreť si Zakynthos letenky a doprať si vytúženú dovolenku?

Objavte pláž Kalamaki

Pláž Kalamaki, ktorá sa nachádza v krásnom zálive Laganas, je považovaná za jedno z najkrajších pobreží ostrova Zakynthos a nachádza sa aj v morskom národnom parku.

Keďže pobrežie je chránené a nie je skutočne rozvinuté, miesto nie je príliš preplnené a je ideálne na deň oddychu a ticha obklopeného nedotknutými morami a zlatým pieskom. Táto pláž je ideálna pre malé deti, ktoré sa učia plávať, pretože je veľmi pokojná a plytká.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu