Kto sa stal víťazom pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad?

0

Jubilejný 35. ročník Košického zlatého pokladu vyvrcholil v sobotu 16. novembra finálovým večerom. Jeho víťazom sa stala košická formácia 2 VOISIS so skladbou Poslednýkrát.

V košickom Kulturparku sa pred publikom a odbornou porotou predstavilo 12 finalistov. Na 3. mieste sa umiestnila a finančnú cenu 500 eur získala skladba Keď ťa volám v podaní Moniky Ližbetin, ktorá je zároveň autorkou hudby i textu. Druhé miesto a 750 eur si odniesla skupina Blue Zodiac s piesňou Ešte niečo od autorov Daniela Obšitníková a Martin Vasil.

Víťazná skladba Poslednýkrát od Voisis

Pod víťaznou skladbou Poslednýkrát sa hudobne podpísali Soňa Červeňáková, Lucia Slobodová, Igor Turok, Radovan Bajus a Richard Kompuš. Skupina 2 Voisis okrem finančnej ceny v hodnote 1000 eur dostane priestor na nahratie pesničky
v nahrávacom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave.

Do jubilejného ročníka Košického zlatého pokladu sa prihlásilo 156 autorských tímov a interpretov pôvodnej populárnej hudby z celého Slovenska. Finále ovládli protagonisti zo západného Slovenska – bolo ich deväť, z toho piati priamo z Bratislavy. Jeden finalista pochádzal zo Žilinského kraja a dvaja z Košíc.

„Aktuálny ročník dopadol výborne, takže slovenský hudobný éter má v portfóliu 12 nových piesní. Rád by som vyzdvihol výkony všetkých súťažiacich, ktoré boli na vysokej úrovni. Hosťujúca skupina No Name dokázala, že právom patrí na piedestál našej hudobnej scény, o to viac ma teší, že svoju kariéru odštartovala práve na Košickom zlatom poklade v roku 1996. Všetkým finalistom želám úspešnú
hudobnú kariéru a teším sa na ďalší, 36. ročník tejto jedinečnej súťaže,“ zhodnotil člen odbornej poroty a riaditeľ súťaže Košický zlatý poklad Juraj Hidvéghy.

Speváčky z Voisis sa zúčastnili aj na našej konferencii o zdraví, prečítajte si reportáž jednej z účastníčok

Voisis na konferencii Pre zdravie ženy v Košiciach

Súčasťou sobotného finálového koncertu bol aj krst novej publikácie o predchádzajúcich ročníkoch súťaže s názvom História, piesne, osobnosti… „Verím, že si aj tohtoroční súťažiaci – tak ako mnohí z ich predchodcov – nájdu svojich fanúšikov i stále miesto v rádiách a že raz, keď budeme uvádzať do života ďalší diel publikácie o Košickom zlatom poklade, budú mať v ňom vlastnú kapitolu,“ povedal Jozef Puchala, riaditeľ Štúdia RTVS Košice, ktoré je vyhlasovateľom a organizátorom tejto pesničkovej súťaže.

Príďte aj na našu konferenciu v Bratislave, ktorá sa bude konať tento piatok

žiadne príspevky na zobrazenie