Ktoré tenisky značky Adidas sú nestarnúcou klasikou?

0
Ktoré tenisky značky Adidas sú nestarnúcou klasikou?

Obuv, kabelky, šaty či doplnky. Každá žena má niečo, za čo je ochotná si priplatiť. Napríklad pri obuvi sa to dá pekne odôvodniť. Veď predsa potrebujeme jeden pár topánok na cvičenie, druhý do mesta, tretí na spoločenské akcie. Mnoho žien má rado pocit, keď si môžu vybrať z viacerých topánok tie, ktoré si v ten deň obujú.

Známa značka Adidas, ktorá je pôvodom z Nemecka, predstavuje každý rok nové kolekcie, ktoré sa prevažne dotýkajú športu a športovej módy. Zatiaľ čo pred sto rokmi tvorili firmu Adidas dvaja obuvníci, dnes má spoločnosť Adidas Group desať tisíce členov po celom svete.

Ich tenisky sú známe aj na Slovensku. Tenisky značky Adidas patria medzi najpredávanejšie medzi ženami, mužmi aj deťmi. Hoci má značka desiatky až stovky rôznych typov tenisiek, dva typy patria vo všeobecnosti medzi najobľúbenejšie. Ktoré to sú?

  1. Adidas Originals Superstar

Na teniskách Adidas Originals Superstar je zaujímavé to, že pôvodne ani neboli určené na bežné nosenie. Boli vyrobené koncom 60. rokov pre basketbalistov. V 90. rokoch ich začali nosiť aj bežní ľudia – nešportovci a do dnešného dňa patria medzi najobľúbenejšie. Spoznáte ich podľa typického loga – 3 prúžkov, ktoré nájdete na teniskách v mnohých farebných prevedeniach.

Aké sú ich výhody?

  • majú úzky strih – najmä ženy ocenia, že tieto tenisky nebudú na ich nohách vyzerať príliš veľké
  • kožený vršok – v prípade dažďa vám tenisky len tak nepremoknú
  • mušľovitá špička – klasický znak Superstar tenisiek vás ochráni napríklad, ak vám niekto stúpi na nohu
  • gumená podrážka – zabezpečí izoláciu od zeme

  1. Adidas Stan Smith

Tenisky veľmi podobné vyššie uvedeným majú názov Adidas Stan Smith. Jediným výrazným rozdielom medzi uvedenými teniskami je, že pri teniskách Stan Smith chýbajú typické 3 prúžky. Názov tenisiek nesie meno známej tenisovej legendy. Pôvodný model tenisiek bol bielo-zelený, avšak čím populárnejšie sa tenisky stávali, tým viac boli vyrábané aj v iných farbách.

Aké sú ich výhody?

  • klasický strih – ak nemáte radi príliš úzke tenisky, tenisky Stan Smith sú pre vás ako stvorené
  • výber zapísania – klasické zapínanie na šnúrky u niektorých modelov nahradil suchý zips
  • udržateľné – sú vyrobené z recyklovaného materiálu Primegreen
  • iné logo – na päte a jazyku nájdete druhé logo Adidasu – list s tromi výbežkami pretnutý tromi čiarami

Tieto, ale aj iné tenisky od značky Adidas nájdete v internetovej predajni Flexdog, kde si okrem výberu tenisiek môžete prečítať aj magazín, ktorý obsahuje rôzne články zo sveta obuvi. Ak chcete vedieť o všetkých novinkách, môžete predajňu Flexdog sledovať aj na Instagrame.

Navštívte stránku Flexdog a spravte radosť sebe alebo svojim blízkym novým párom tenisiek!

Zdroj obrázka:  Dzmitry Khomich / Shutterstock.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu