Kuleba nepochybuje, že Ukrajina dostane od spojencov aj stíhačky F-16, lietadlá a rakety dlhého doletu

0
Kuleba nepochybuje, že Ukrajina dostane od spojencov aj stíhačky F-16, lietadlá a rakety dlhého doletu

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Nemecko nebude hrať „kľúčovú“ úlohu pri presune stíhačiek F-16 na Ukrajinu, pretože „je to americká technológia“. Ako referuje britský web The Guardian, povedal to ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Nemecký kancelár Olaf Scholz začiatkom tohto týždňa vylúčil vyslanie bojových lietadiel na Ukrajinu s tým, že sa sústredil na dodávku tankov Leopard 2, pretože je to nemecká technológia.

V rozhovore pre BBC News Ukraine Kuleba povedal, že jeho krajina „naozaj potrebuje“ lietadlá a rakety dlhého doletu „na zničenie vojenskej infraštruktúry ruských síl“ na okupovaných územiach Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Povedal, že „nepochybuje“, že rozhodnutie dodať Ukrajine stíhačky F-16 bude prijaté, a dodal, že Kyjev je „otvorený komunikácii so všetkými partnermi“ ohľadne švédskych lietadiel Gripen a francúzskych modelov Mirage a Rafale.

Viac k témam: Minister zahraničných vecí, nemecký tank Leopard, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuleba nepochybuje, že Ukrajina dostane od spojencov aj stíhačky F-16, lietadlá a rakety dlhého doletu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie