Kultová telenovela Skrytá vášeň má nové pokračovanie. Ako sa po takmer 20 rokoch zmenili hlavné postavy?

0
Kultová telenovela Skrytá vášeň má nové pokračovanie. Ako sa po takmer 20 rokoch zmenili hlavné postavy?
Skrytá vášeň (2003)

Ubehlo neuveriteľných, takmer 20 rokov od spustenia prvej časti 188-dielnej kolumbijskej telenovely Skrytá vášeň (Pasión de gavilanes) z produkcie spoločnosti RTI Televisión. Príbeh pochádza z pera spisovateľa Julia Jiméneza, pod réžiou Rodriga Triana. Premiérová epizóda bola uvedená v televízii Telemundo v októbri 2003, u nás ju začali vysielať TV Markíza a TV Doma o rok neskôr. V roku 2016 ju zaradila do zoznamu aj streamovacia služba Netflix. Ide o príbeh lásky troch sestier Elizondových a troch bratov Reyesovcov, ktorí sa na haciendu rodiny Elizondovcov infiltrujú ako robotníci, aby pomstili smrť svojej sestry. Nenávisť však zmizne, keď sa zamilujú do sestier, ale neskôr svoj zlomyseľný plán prerušia aj za cenu svojej hrdosti. 

V seriáli sa spájajú prvky romantiky, komédie a drámy zároveň. Do telenovely sme sa zamilovali natoľko, že nám neprekážalo ju sledovať dennodenne niekoľko týždňov. A keď prišlo na poslednú časť, tak sme si hovorili, že pokračovanie by stálo zato. Telenovela sa stala najsledovanejšou kolumbijskou produkciou vo viacerých krajinách, vrátane Slovenska. Vysielala sa vo vyše 30 krajinách sveta, lámala rekordy v sledovanosti a je považovaná za jednu z najlepších telenoviel vôbec. Niet sa čomu čudovať, že tvorcovia sa rozhodli pre natočenie pokračovania, aj keď  po takmer dvoch dekádach od prvej série. Dobrou správou je, že väčšina ústredných postáv prijalo ponuku natáčať, až na pár výnimiek, ktorým to rôzne okolnosti neumožnili. Nechajme sa prekvapiť, či sa obľúbené časti telenovely dostanú do aj programu slovenských televízií.  

Skrytá vášeň (2022)

Telenovela, ktorá nám pred rokmi učarovala 

Tejto verzii telenovely predchádzalo staršie spracovanie z roku 1994 – Las aguas mansas (Tiché vody), kde v  úlohách bratov Reyesovcov hrali Juan Carlos Gutiérrez, Juan Sebastián Aragón, Luigi Aycardi a v úlohách sestier Elizondových si zahrali Patricia Maldonado, Margarita Ortega, Fabiana Medina.  

Sestry Elizondo (2003)

Dej prvej série sa prevažne odohráva v malom mestečku na haciende Elizondových, kde bývajú sestry Norma, Jimena a Sarita so svojou mamou doñou Gabrielou, starým otcom Martínom a služobníctvom. Bratia Reyesovci – Juan, Óscar a Franco odchádzajú zo svojho domova po tom, čo im zavraždili rodičov, a ich novým útočiskom sa stáva práve spomínané miesto v Latinskej Amerike. Tam sa za nešťastných okolností, keď bratia prišli aj o svoju mladšiu sestru Libiu, stretávajú so sestrami Elizondovými. Nie je náhoda, že si vybrali práve toto miesto. Stojí za tým túžba pomstiť smrť svojej sestry. Tá sa zaplietla s Bernardom, otcom sestier. Jeho náhla smrť nezasiahla len blízku rodinu, ale aj Libiu. Po tom, ako sa rodina Elizondových dozvedela o romániku Libie a Bernarda, a že s ním čaká dieťa, ju vyštvali z haciendy, na čo spáchala samovraždu. To nenechalo bratov chladných a rozhodli sa konať. Tu sa začína spleť nečakaných udalostí a zápletiek. V telenovele nebola núdza o vášeň, lásku, intrigy, ale nechýbali ani humorné situácie a dramatické zápletky. Dej bol popretkávaný hudobnými vystúpeniami a chytľavými piesňami v podaní Zharick León (Rosarie Montes), ktoré ale naspievala speváčka Ángela María Forero Chadid. V jej podaní znie aj úvodná pieseň „Fiera Inquieta“. Čo by to bolo za telenovelu, keby nekončila happy-endom. A tak je to aj v tomto romantickom počine. Krásne sestry Elizondo si po strastiplných udalostiach k bratom Reyesovcom nájdu cestu a láska zvíťazí. Obdivovali sme anjelskú krásu a elegantnosť hlavných hrdiniek a rovnako statnosť a silu mužského hereckého obsadenia. V ďalších riadkoch si ich pripomenieme. 

Bratia Reyes (2003)

Nezabudnuteľní hrdinovia 

Do úloh hlavných postáv boli obsadení už vtedy známi a úspešní latinsko-americkí herci a herečky. Niektorí sa ani po toľkých rokoch nezmenili, ako by zastavili čas. Veď presvedčte sa: 

Mario Antonio Cimarro Paz

Kubánsky herec, ktorý v roku 1994 emigroval do Mexika, aby si splnil svoj herecký sen. Na konte ma veľké množstvo argentínskych, venezuelských, kolumbijských a mexických telenoviel, dokonca natáčal aj v Miami. Dnes je v našich končinách známy vzťahom so slovenskou modelkou Bronislavou Gregušovou, s ktorou je zasnúbený. V telenovele Skrytá vášeň stvárňuje svojského Juana Reyesa Guerrera, ktorý učaruje nejednému ženskému srdcu. Je prezentovaný ako statný, nebojácny, až búrlivý a výbušný muž. V niektorých vypätých situáciách reaguje agresívne, a rád sa púšťa do bitiek. Jeho životnou láskou je Norma, pri ktorej sa mení na romantického gavaliera a upúšťa od prchkého a energického správania. Aj po 20 rokoch sa nič nezmenilo, a úpenlivo miluje Normu. Pre neho je jedinou a najkrajšou ženou na svete. Stal sa otcom troch synov, čím nadobudol pocit zodpovednosti a viac kontroluje svoje emócie. 

Juan a Norma

Danna Maria Garcia Osuna

Kolumbijská herečka a speváčka. Jej partnerom je španielsky spisovateľ Iván Gonzáles, s ktorým má jedného syna Danteho. Svoju hereckú kariéru rozbehla už ako sedemročná. Začala s nahrávaním reklám a neskôr prišli natáčania seriálov a telenoviel. Úspech zožala aj ako speváčka v kolumbijskej skupine Café Moreno. V seriáli stvárnila oslnivo krásnu a elegantnú Normu Elizondo Acevedopo boku Juana Rejesa. Svojim šarmom a charizmou oslnila nejedného muža, čo Juana viedlo k žiarlivosti. Po rokoch akoby ani nestarla, a stopy času takmer na nej nebadať. Stále pôsobí veľmi nežne a žensky. Niet sa čomu diviť, že Juan je z nej stále unesený. Ako matka troch detí a príkladná manželka je starostlivá  a stará sa nielen o svoj dom, ale aj o farmu. Navyše je veľmi empatická aj voči svojim zamestnancom a na haciende nič nezanedbáva. Vybudovala si silný rešpekt, a to aj vďaka jej silnej osobnosti. 

Juan Alfonso Baptista Diaz

Venezuelský televízny herec. Zaujímavosťou z jeho života je, že pôsobil ako brankár za venezuelskú reprezentáciu. Ale aj tak mu učarovalo herectvo, a zahral si v mnohých telenovelách produkovaných krajinami ako Venezuela, Kolumbia, Mexiko, Španielsko. Rovnako má na konte účinkovanie v televíznych reláciách a programoch. V telenovele Skrytá vášeň ako Óscar Reyes Guerrero je postavený do úlohy ambiciózneho fešáka, odhodlaného v živote sa presadiť. Niekedy pôsobí až flegmaticky a odmerane, ale to je len zdanie, lebo pod povrchom sa skrýva milý a láskavý človek, ktorému učaruje nádherná Jimena. Na rozdiel od svojich bratov, s Jimenou nemajú vlastné deti. Aj preto má veľkú náklonnosť a dobrý vzťah so svojimi synovcami. Častokrát sa kvôli riešeniu konfliktov s nimi dostáva do ostrej výmeny a potýčiek s bratom Juanom. Ale nakoniec vždy dôjde k zmieru na oboch stranách. V mnohých veciach je o niečo zrelším a pokojnejším ako pred rokmi.  

Óscar a Jimena

Paola Andrea Rey Arciniegas

Kolumbijská herečka a modelka. Pre kariéru herečky bola pevne rozhodnutá, aj napriek tomu, že vyštudovala priemyselné inžinierstvo. Od svojich 16 rokov sa venovala nakrúcaniu kolumbijských seriálov, telenoviel a televíznych show. Od roku 2010 je vydatá za Juana Carlosa Vargasa, s ktorým má syna Olivera, ktorý sa narodil v roku 2013 a v roku 2018 porodila syna Lea. Najviac hviezdila v telenovele Skrytá vášeň, kde ako krásna Jimena Elizondo Acevedo stvárnila najmladšiu zo sestier Elizondo. Vďaka statusu krásky pôsobila aj ako modelka a hviezda reklám. V niektorých scénach bola vykreslená ako rozmaznaná, márnotratná a malicherná panička z bohatej rodiny. Zamilovala sa do Óscara, ktorý spočiatku lásku k nej bral len z vypočítavých dôvodov, aby sa dostal k jej majetku a zbohatol. Ale nakoniec sa všetko zmenilo, a lásku jej opätoval. Po 20 rokoch je aj naďalej Jimena s Óscarom šťastná a tvoria harmonický a pár, ktorí si splnili túžbu byť úspešnými a obdivovanými. Ale to sa môže zmeniť, keď ich pokojný život narušia nečakané okolnosti v deji. Stále je prezentovaná ako krásna modelka, ale zrelšia, zodpovednejšia a obozretnejšia vo svojom konaní. 

Natasha Alejandra Rastapkevicius Arrondo  

Kolumbijská herečka, ktorú skôr poznáme pod menom Natasha Klauss. Má dve dcéry, Isabel z prvého manželstva s Víctorom Gómezom, a druhú dcéru Palomu so súčasným manželom Marcelom Grecca. Aj ona má bohatú hereckú kariéru, o ktorú sa zaslúžilo účinkovanie v mnohých telenovelách a seriáloch. Najviac sa nám vryla do pamäte vďaka postave SarySarity” Elizondo Acevedo. Zo začiatku nám jej postava prišla mdlá, strohá a namyslená. Postupne sa odkrývala jej skutočná povaha. Navonok nevedela prejavovať city a pôsobila chladne, ale všetko sa zmenilo keď sa zaľúbila do Franca Reyesa.  Tak ako pre pár rokmi, patrí aj teraz k najviac aktívnym členom rodiny s veľkým sebavedomím. Je to veľká bojovníčka, pretože musí čeliť strate svojho manžela Franca, s ktorým nikto nevie čo sa stalo.  

Franco a Sara

Misael Browarnik Beiguel

Argentínsky herec a spevák známy pod pseudonymom Michel Brown. Jeho manželkou je kolumbijská herečka Margarita Muñoz. Od roku 1993, keď začala jeho herecká kariéra, si zahral v niekoľkých argentínskych telenovelách, seriáloch a účinkoval aj v televíznych programoch a galavečeroch. Ako Franco Reyes Guerrero v telenovele Skrytá vášeň si získal priazeň nejedného diváka. Bol nesmierne zamilovaný do speváčky Rosario Montes, ktorá jeho city opätovala, ale jej ambíciou bol úspech a peniaze, ktoré zvíťazili na láskou k nemu. Ale aj napriek nešťastnej láske, Franco našiel šťastie a pokoj po boku Sarity, do ktorej sa zamiloval, a zrodil sa sentimentálny vzťah, a stali medzi divákmi obľúbenými. V druhej sérii telenovely je zo začiatku opisovaný bez účasti v deji, pretože príbeh sa začal s tým, že z nevysvetliteľných dôvodov zmizol. V telenovele bude len hosťovať, a objaví sa len v pár častiach. Jeho rodina prosperuje, pretože pred zmiznutím sa venoval podnikaniu s predajom koní do zahraničia, v čom naďalej pokračuje jeho akčná žena Sarita. 

Všetkým spomínaným hercom, práve telenovela Skrytá vášeň priniesla najväčší úspech a vystrelila ich k hereckým hviezdam. Odvtedy sa im ponuky na nakrúcanie hrnuli zo všetkých smerov. Niet sa čomu čudovať, že ohlásenie pokračovania tejto ikonickej telenovely vyvolalo nadšenie každého fanúšika samotnej telenovely ale aj hercov. 

Čo očakávať od nových častí 

V nových častiach tvorcovia zachovali herecké jadro. Reyesovci a Elizondovci vytvorili veľkú rodinu, no keď sa zdá, že všetko je perfektné, niečo naruší ich šťastie. Ale nechajte sa prekvapiť, lebo v ďalších častiach pribudnú nové postavy, ktoré svojim spôsobom ovplyvnia dovtedy idylický život rodiny Reyes-Elizondovcov. Žijú si pokojný rodinný život každý vo svojom honosnom sídle v meste San Marcos. Dejové línie nových častí sú doplnené nostalgickými spomienkami a zábermi z predošlých častí. Srdcervúce udalosti telenovely opäť otestujú lásku a lojalitu hrdinov príbehu.  

Úvodný diel telenovely sa začne vraždou profesora Genara Carreña, ktorého našli pod vodou priviazaného o stoličku. Hlavnými podozrivými sú synovia  Juana a Normy (dvojičky León a Erick), čo zasiahne celú rodinu. Tým sa začne dej zauzľovať, a ako inak, nebude chýbať napätie a intrigy, ktoré k tomuto žánru neodmysliteľne patria. Rodina Reyes-Elizondo sa spojí, aby dokázala nevinu bratov, hoci León a Erick sa budú naďalej dostávať do problémov.   

Óscar, Juan a jeho synovia

Okrem hlavných hrdinov, s pokračovaním nakrúcania súhlasili viaceré postavy. Ktoré sú to? 

Kristina Lilley ako Gabriela Acevedo de Elizondo 

Je tmelom celej rodiny a vždy bola zanietená k práci na haciende a úpenlivou starostlivosťou o rodinu. Aj napriek tomu, že jej dve manželstvá neboli šťastné, pôsobí vyrovnane a hrdo. Aj keď sa zdá, že je osamelá, opak je pravdou. Je obklopená mnohopočetnou rodinou a väčšinu jej času vypĺňa starostlivosť o jej otca, dona Martína, ktorého v nových epizódach nahradí herec Germán Quintero. Na jeho povahe sa veľa nezmenilo, stále trpí občasnou stratou pamäte a zábudlivosťou, ktorú v situáciách, keď to jemu vyhovuje len hrá. Pôvodný predstaviteľ Martína bol Jorg Cao, ale z osobných dôvodov neprijal úlohu v ďalšom pokračovaní.  

Zharick Leon (Rosario Montes) 

Naozaj silná postava, čo sa týka zvratov v príbehu. Ako speváčka precestovala celý svet. Vydala sa za multimilionára Samuela Caballera a vďaka tomu sa vracia do baru Alcalá, kde pred 20 rokmi spievala. Spoznáva najstaršieho syna Juana a Normy – Juana Davida, do ktorého sa zamiluje, a priam je ním až posadnutá, čo vedie k neustálym konfliktov v rodine Reyes-Elizondo, ale aj s jej dcérou Muriel 

Známe aj nové herecké obsadenie

Stálicami v pokračovaní sú aj herečky Carmenza González (Quintina Canosa) a Tatiana Jáuregui (Dominga). 

Koho v nových dieloch neuvidíte: Andreu Villarreal (Panchita López), ktorú bude v druhej sérii suplovať Constanza Hernández. Neobjaví sa Any Lucía Domínguez ako Ruth Uribeová a rodina Dínory Rosales. Michela Browna, ktorého účinkovanie v druhom pokračovaní bolo otázne, nakoniec uvidíme až v druhej časti príbehu. V ukážkach vidíme Franca vo väzení, ktorý tvrdí, že je nevinný, ale stále nie je známe prečo, a čo sa s touto postavou skutočne stalo. 

Nový závan do telenovely prinesú mladé herecké talenty. Do úloh synov Normy a Juana boli obsadení mladí herci: 

Sebastian Osorio (Erick Reyes)

Erick je pohľadný, mladý, silný a niekedy až agresívny muž. Koná impulzívne bez uvedomenia si dôsledkov, no prejavuje aj veľkú citlivosť. Dominujú u neho povahové črty otca Juana.  

Juan Manuel Restrepo (Leon Reyes)

León je opatrnejší a krotkejší ako Erik. U neho prevládajú práve charakterové črty jeho matky Normy. Je príjemný, citlivý a poslúcha svojho brata Erica. Niekedy sa ním necháva až ovládať, a Erick má na neho negatívny vplyv.  

Bernardo Flores (Juan David Reyes)

Prvorodený syn Juana a Normy. Pohľadnosťou nezaostáva za svojimi bratmi. Je podobný svojmu otcovi výzorom aj povahou. Okrem toho je inteligentný, slušný a úctivý voči robotníkom. Prejavuje veľkú náklonnosť k rodine a aj k svojim dvom mladším bratom, aj keď nie vždy schvaľuje ich kontroverzné správanie.   

Nové herecké obsadenie dopĺňajú ďalšie mladé tváre: 

Jeronimo Cantillo (Andres Reyes)

Syn Franca a Sarity. Andrés vyštudoval hudbu v zahraničí a chce sa vydať na dráhu skladateľa. Aj preto pôsobí ako manažér predstavení v bare Alcalá. Je vzdelaný a inteligentný, a nečudo, že priťahuje mnohé mladé ženy, ako napríklad Muriel, ktorá sa o neho spočiatku zaujíma, až časom zistí, že môžu byť len priatelia. 

Takže dámy, môžete sa tešiť na atraktívnych mladých mužov, ktorí vo vás rozpália plamene vášne. Na svoje si príde aj mužské pokolenie, keďže latinsko-americké herečky sú naozaj oslňujúco krásne, v tejto telenovele s neopozeraným hereckým obsadením:  

Camila Rojas (Muriel Caballero)

Je krásna a inteligentná dcéra Rosario Montes. Nie je to typické naivné dievča, nenechá sa oklamať, nedôveruje vypočítavým a zlomyseľným ľuďom. Svojim rodičom vzdoruje, je tvrdohlavá a ide si za svojim cieľom. Rada si vytvára pevné a stabilné priateľstvá, a v láske je opatrná. 

Yare Santana (Gaby Reyes)

Je dcérou Franca a Sarity. Gaby je pekná, temperamentná, ale zároveň veľmi múdra, mladá žena. Veľmi dobre vychádza s celou svojou rodinou a nie sú jej ľahostajný ľudia z rôznych sociálnych skupín.  Aj preto sa spriatelí s Ninom Barchom, ktorý nepatrí do jej „spoločenskej vrstvy” a je súčasťou gangu zločincov. Náhodne sa s ním zoznámi za zvláštnych okolností.  

Dvojica Jimena a Óscar deti nemajú, počas svojho života sa venovali cestovaniu, podnikaniu a Jimena modelingu. Je medzinárodná modelka, čo jej umožnilo precestovať celý svet. Ako inak, sprevádzal ju jej manžel Óscar, ktorý už nie je zasneným a ambicióznym mužom, pretože so svojou manželkou už dosiahol veľmi dôležité veci. U neho nastala v nových epizódach silná dramatická emocionálna zmena, ktorú budete môcť vidieť v príbehu. Po dlhom zahraničnom turné sa vracajú späť do mestečka, aby sa venovali a pomohli rodine v ťažkých chvíľach, ktoré prežívajú aj kvôli vražde, ktorá sa stala. 

Ďalšími významnými postavami, ktoré dej skomplikujú sú:  

Katherine Porto (Romina Clemente)

Je to skromná a pekná žena, ale so zložitou nepredvídateľnou povahou. Nie je veľmi inteligentná, je prostoreká, plná hnevu a odporu. 

Sergio Goyri (Samuel Caballera)

V telenovele stvárňuje úlohu významného plastického chirurga. Má veľké bohatstvo, preto sa niet čomu čudovať, že zaimponoval aj Rosario Montesovej. Sú manželia a rodičia Muriel. Samuel je pohľadný, sebavedomý a príliš arogantný muž. Pôsobí prísnym a dominantným prejavom, ktorý využíva na získanie si rešpektu voči ostatným, ale aj voči vlastnej dcére. Pre svoju prílišnú aroganciu sa z miliardárskeho plastického chirurga stala krutá a zlomyseľná postava. 

Kde telenovelu sledovať a kedy zavíta na Slovensko 

Rodina Reyes-Elizondo (2022)

Druhá séria telenovely mala premiéru 14. februára na televíznom kanáli Telemundo, a bola plná emócií a nostalgie. V našich končinách ju zatiaľ nemôžete sledovať v televízii, ale ak ste nedočkaví, môžete si niektoré časti alebo úseky epizód pozrieť na YouTube kanále. Osudy hlavných hrdinov sa budú odvíjať počas 75 epizód. Podľa zahraničných zdrojov sa očakáva, že telenovela bude k dispozícii aj na Netflixe v krajinách ako Kolumbia, Mexiko, Argentína, Peru. 

Zdroje: 

https://www.csfd.sk/, https://sk.wikipedia.org, https://es.wikipedia.org/, https://www.forbes.com/, https://sk.pinterest.com/, https://www.telemundo.com/, https://larepublica.pe, https://mag.elcomercio.pe 

Ohodnoťte článok

3.9

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu