Kvalitné oblečenie švédskych značiek pre outdoorové aktivity

0
Kvalitné oblečenie švédskych značiek pre outdoorové aktivity

Milujete pobyt v prírode a pravidelne vyrážate s priateľmi či rodinou na túry? Aby ste sa mohli svojmu koníčku venovať v ľubovoľnom počasí, kvalitné oblečenie je úplným základom. Prečo dať šancu švédskym značkám oblečenia Härkila a Fjällräven a aké ďalšie príslušenstvo si so sebou rozhodne zbaliť zakaždým, keď sa chystáte na turistiku?

Härkila: pre poľovníkov i milovníkov outdooru

Začnime predstavením značky Härkila, ktorá vznikla vo Švédsku v roku 1985. Od začiatku svojho vzniku sa táto firma zameriavala na výrobu kvalitných loveckých odevov a obuvi. Čoskoro expandovala po celej Škandinávii, následne získala obľubu u zákazníkov v Anglicku a potom nasledovala expanzia do zvyšku Európy.

Aj keď sa značka stále venuje primárne výrobe odevov a obuvi, ktoré sú v súlade s poľovníckymi tradíciami a farbami, na svoje si prídu aj turisti a milovníci outdoorových aktivít. Toto oblečenie je totiž ideálne do drsného počasia a udrží vás v teple za akýchkoľvek podmienok. Vďaka zeleným a hnedým tónom, ktoré sú pre Härkila typické, splyniete s terénom a stanete sa súčasťou okolitej krajiny.

Fjällräven: severská značka, ktorá zažíva boom

Pred pár rokmi zažila značka Fjällräven celosvetový boom a logo červenej líšky je vidieť nielen v prírode, ale aj v mestách. Čím to je, že sa táto švédska značka, ktorá bola založená v roku 1960, stala v posledných rokoch tak obľúbenou?

Zdroj foto: Jacob Lund / Shutterstock.com

Zásluhy na tom má kvalita odevov i doplnkov, ktoré sú pre spoločnosť typické, ale aj moderný dizajn, ktorý si zamilujú ľudia všetkých vekových kategórií. Na vysokohorskú turistiku sa tak môžete vydať odetí od hlavy až po päty v oblečení značky Fjällräven a na chrbát si prihodiť aj funkčný batoh, ktorý je ich najpopulárnejším sortimentom.

Príslušenstvo, bez ktorého do prírody nevyrážajte

Kvalitné a odolné oblečenie a obuv sú samozrejme základom. Aby bol váš pobyt v prírode pohodlný, bezpečný a úplne bezproblémový, do svojho batoha si musíte pribaliť aj celý rad ďalších vecí.

Vo vašom vybavení rozhodne nesmie chýbať:

  • trekingové palice do náročného terénu,
  • čelovka,
  • pláštenka,
  • slnečné okuliare,
  • vreckový nôž,
  • lekárnička,
  • dostatok jedla a pitia,
  • repelenty,
  • krémy s ochranným UV filtrom.

Aby bol každý výlet do prírody pohodový a príjemný, nezabudnite okrem kvalitného, funkčného a odolného oblečenia aj na pevnú obuv a ďalšie nevyhnutné príslušenstvo. Aby vás nezaskočila náhla zmena počasia, noste so sebou v batohu vždy pláštenku, ale aj slnečné okuliare a krémy s ochranným UV filtrom. Tak vám nebude hroziť prechladnutie, ale ani spálenie od ostrých slnečných lúčov na horách.

Foto: Zdroj foto: bodnar.photo / Shutterstock.com

žiadne príspevky na zobrazenie