Kyjev začína na ničenie ruských bezpilotných lietadiel používať FPV drony, tvrdia vojenskí analytici

0
Kyjev začína na ničenie ruských bezpilotných lietadiel používať FPV drony, tvrdia vojenskí analytici

8.7.2024 (SITA.sk) – Ukrajinskí prevádzkovatelia dronov podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) pravdepodobne zlepšujú svoje schopnosti ničiť ruské drony a vďaka technologickým inováciám možno ukrajinská armáda bude môcť zmierniť tlak na používanie systémov protivzdušnej obrany s krátkym a stredným dosahom. O správe ISW informuje web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Inštitút konštatuje, že ukrajinská aj ruská strana pravdepodobne zlepšujú taktické využívanie FPV dronov, čiže dronov s online prenosom obrazu. ISW však nezaznamenal, že by ruské sily používali FPV drony na ničenie ukrajinských samovražedných dronov alebo prieskumných dronov s dlhším doletom.

Rozsiahle ukrajinské kapacity na používanie cenovo dostupných bezpilotných lietadiel na ničenie drahších ruských prieskumných bezpilotných lietadiel by Ukrajine umožnili šetriť si svoje drahé a nepočetné rakety protivzdušnej obrany krátkeho a stredného dosahu pre významnejšie ruské ciele,” uviedol ISW.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Drony, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Kyjev začína na ničenie ruských bezpilotných lietadiel používať FPV drony, tvrdia vojenskí analytici © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie