Lotyšskí poslanci označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu, dôvodom sú útoky na ukrajinských civilistov

0
Lotyšskí poslanci označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu, dôvodom sú útoky na ukrajinských civilistov

11.8.2022 (Webnoviny.sk) – Lotyšský parlament vo štvrtok označil Rusko za „štátneho sponzora terorizmu“. Učinil tak z dôvodu útokov ruských síl na civilistov počas vojny na Ukrajine a zároveň vyzval ostatné krajiny, aby nasledovali príklad Lotyšska.

Zákonodarcovia prijali rázne formulované vyhlásenie, ktoré obviňuje Moskvu z používania „utrpenia a zastrašovania ako nástrojov pri pokusoch o demoralizáciu ukrajinského ľudu a ozbrojených síl a paralyzovanie fungovania štátu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo vyhlásení sa ďalej uvádza, že lotyšský parlament „považuje násilie Ruska voči civilistom pri dosahovaní politických cieľov za terorizmus, považuje Rusko ako štátneho sponzora terorizmu a vyzýva ostatné podobne zmýšľajúce krajiny, aby vyjadrili rovnaký názor“.

Zákonodarcovia tiež vyzvali západné krajiny, aby posilnili sankcie voči Rusku, a vyzvali členov Európskej únie, aby prestali vydávať turistické víza občanom Ruska a Bieloruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Lotyšskí poslanci označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu, dôvodom sú útoky na ukrajinských civilistov © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu