McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života

0
McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života

11.8.2022 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť McDonald’s začne v najbližších mesiacoch opätovne otvárať svoje reštaurácie na Ukrajine. Ide o symbol návratu vojnou ničenej krajiny k určitej forme normálneho stavu a o prejav podpory zo strany americkej firmy, ktorá odišla z Ruska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Postupné otváranie prevádzok

Firma svoje ukrajinské reštaurácie zatvorila pred takmer šiestimi mesiacmi na začiatku ruskej invázie, ale naďalej vypláca mzdy viac ako 10-tisíc zamestnancom v krajine.

McDonald’s vo štvrtok uviedol, že začne postupne otvárať niektoré reštaurácie v ukrajinskom hlavnom meste Kyjev a na západe Ukrajiny.

„Mali sme s našimi zamestnancami rozsiahle diskusie, pričom prejavili silnú túžbu vrátiť sa do práce,“ povedal viceprezident spoločnosti McDonald’s pre zahraničné trhy Paul Pomroy. „V ostatných mesiacoch zosilnelo presvedčenie, že to podporí slabý, ale dôležitý pocit normálneho stavu,“ dodal.

Značné škody na ekonomike

Vojna ukrajinskú ekonomiku vážne poškodila a obnovenie podnikania hoci len v obmedzenom rozsahu by jej pomohlo.

Medzinárodný menový fond očakáva, že ukrajinská ekonomika sa v tomto roku zmenší o 35 percent. McDonald’s má na Ukrajine 109 reštaurácií, ale vo štvrtok nepovedal, koľko z nich opäť otvorí.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – McDonald’s opäť otvorí svoje prevádzky na Ukrajine, ide o snahu aspoň symbolicky navodiť pocit normálneho života © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie