Mikulec odmieta Kaliňákove obvinenia z rodinkárstva pri obstaraní SBS pre Nemocnicu sv. Michala

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Brat ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) Ján už dva roky nefiguruje vo firme, ktorá vyhrala zákazku na stráženie rezortnej Nemocnice sv. Michala.

Uviedol to v utorok minister na tlačovej konferencii s tým, že verejné obstarávanie na zabezpečenie stráženia bolo realizované elektronicky s kritériom najnižšej ceny.

Vyhrala firma s najnižšou sumou

Mikulec tak reagoval na medializované informácie, že v súkromnej bezpečnostnej službe Joseba, ktorá získala jednoročný kontrakt v hodnote 220 436 eur s DPH, figuroval donedávna medzi štatutármi Ján Mikulec. Poukázal na to podpredseda opozičného Smeru-SD Erik Kaliňák na sociálnej sieti.

„Faktom je, že do tohto verejného obstarávanie sa prihlásilo 11 firiem a systém vybral firmu s najnižšou sumou,“ povedal Mikulec. Ako ďalej uviedol, o celom obstarávaní sa dozvedel z médií.

Minister zváži ďalšie kroky

„Nemám absolútne nič spoločné s verejnými obstarávaniami, ktoré sú realizované v akciovej spoločnosti, v Nemocnici sv. Michala,“ zdôraznil minister.

Doplnil, že pre lživé informácie, ktoré dehonestujú jeho a majú vplyv na jeho rodinu, zváži kroky v trestnoprávnej, ako aj občianskoprávnej oblasti.

Viac k témam: Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulec odmieta Kaliňákove obvinenia z rodinkárstva pri obstaraní SBS pre Nemocnicu sv. Michala © SITA Všetky práva vyhradené.