Minister Naď si na Ukrajine pozrel aj húfnice Zuzana 2, doteraz bola zničená jedna z ôsmich (foto)

0
Minister Naď si na Ukrajine pozrel aj húfnice Zuzana 2, doteraz bola zničená jedna z ôsmich (foto)

1.4.2023 (SITA.sk) – Dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) si v rámci zahraničnej cesty na Ukrajine pozrel aj húfnice Zuzana 2, ktoré sme poskytli ukrajinským ozbrojeným silám.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako ďalej v tlačovej správe informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kakaščíková, od vojakov, vojenského velenia a za účasti ukrajinského ministra obrany Oleksija Reznikova slovenská delegácia získala poznatky o slovenskom produkte z priameho nasadenia, ktoré vie zapracovať do ďalšej výroby.

„Potrebujeme spätnú väzbu o technike, ktorú vyrábame, aby sme všetky poznatky z reálneho nasadenia pretavili do ďalších kusov,” vysvetlil Naď. Zároveň dodal, že doteraz bola zničená jedna húfnica z ôsmich.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Eduard Heger na Ukrajine – 31. marec 2023 (fotografie)

Kakaščíková ďalej informovala, že ukrajinský šéf obrany pozitívne hodnotil spoluprácu medzi ukrajinským a slovenským delostrelectvom, vyzdvihol prínos techniky na bojisku a vyzdvihol rýchlosť a ochotu Slovenska v pomoci Ukrajine.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Húfnice Zuzana 2, Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Minister Naď si na Ukrajine pozrel aj húfnice Zuzana 2, doteraz bola zničená jedna z ôsmich (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie