Ministerstvo vnútra už „vedie“ v sporoch s čurillovcami 5:0, krajský súd rozhodol v jeho prospech

0
Ministerstvo vnútra už „vedie“ v sporoch s čurillovcami 5:0, krajský súd rozhodol v jeho prospech

27.3.2024 (SITA.sk) – Krajský súd v Bratislave právoplatne rozhodol v ďalších troch prípadoch čurillovcov v prospech Ministerstva vnútra SR.

Informoval o tom tlačový odbor ministra vnútra v utorok podvečer s tým, že rozhodnutia mu boli doručené v posledných dňoch. Konkrétne podľa neho ide o prípady – podplukovník Juraja Svitoka, Ladislav Kotek a Richard Sedlák.

Krajský súd rozhodol v prospech ministerstva

„Tak, ako aj v predchádzajúcich dvoch prípadoch, Krajský súd Bratislava rozhodol v prospech Ministerstva vnútra SR a potvrdil uznesenia Mestského súdu Bratislava IV., ktorý zamietol návrhy o nariadenie neodkladného opatrenia,“ uviedli z rezortu.

Krajský súd v Bratislave teda podľa neho vo všetkých piatich doteraz rozhodnutých prípadoch čurillovcov rozhodol právoplatne v prospech Ministerstva vnútra SR.

Vo všetkých troch prípadoch senát odvolacieho súdu prijal rozhodnutie jednohlasne. V rámci odôvodnenia rozhodnutia krajský súd konštatuje, že preskúmanie postupu ministra v tejto veci je možné výlučne v rámci správneho konania.

Absentuje osvedčenie nároku

„Odvolací súd musí uzavrieť, že z tvrdení, respektíve z domnienok uvedených žalobcom v návrhu na nariadenie neodkladného opatrenia nemal odvolací súd za osvedčené samotné diskriminačné konanie žalovaného vo vzťahu k žalobcovi, a preto absentuje osvedčenie nároku, ktorému sa má prostredníctvom nariadenia neodkladného opatrenia poskytnúť ochrana,“ informovalo ministerstvo.

Odvolací súd tiež zdôvodnil, že v danom prípade existuje absencia bezodkladnosti úpravy pomerov, ktorá je nevyhnutná pre nariadenie neodkladného opatrenia v zmysle ustanovení Civilného sporového poriadku.

„V danom prípade nie je automatický nárok na nariadenie neodkladného opatrenia a pre nariadenie musia byť splnené podmienky, ktoré v danej veci za splnené nepovažuje,“ uvádza sa v odôvodnení rozhodnutia.

Viac k témam: Čurillovci, Minister vnútra SR, Súdy, Vyšetrovatelia NAKA
Zdroj: SITA.sk – Ministerstvo vnútra už „vedie“ v sporoch s čurillovcami 5:0, krajský súd rozhodol v jeho prospech © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie